> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Východní skupina 2. ligy

vloženo: 24.06.2012           komentářů: 0

Východní skupina 2. ligy přináší několik atraktivních novinek


Dnes se na jednání zástupců klubů rozhodlo jednak o složení východní skupiny 2. ligy a také o herním systému. Vše podstatné najdete v následujícím článku.
Protože Uherské Hradiště prodává svou licenci, bude mít východní skupina 2. ligy deset účastníků, kterými jsou – Havířov, Karviná, Přerov, Prostějov, Vsetín, Opava, Valašské Meziříčí, Frýdek Místek, Nový Jičín a Poruba.

V základní části se všichni utkají čtyřkolově dvakrát doma a dvakrát venku, tedy stejně jako loni. Novinkou je, že se během soutěže odehrají tři speciální bonusová dvoukola. V nich se po první a druhé čtvrtině (po 9. a 18. kole) střetnou doma a venku týmy na sousedních příčkách tabulky, tedy 1. - 2., 3. - 4., 5. - 6., 7. - 8. a 9. - 10. Začínat se bude vždy na ledě lépe postaveného týmu. Třetí bonusové dvoukolo (tzv. vánoční) se odehraje 27. a 29. prosince, a dvojice do něj jsou již určeny. Bude to Havířov – Karviná, Prostějov – Přerov, Opava – Poruba, Vsetín – Valašské Meziříčí a Nový Jičín – Frýdek-Místek.

„Bonusová dvoukola nejsou v Evropě ničím neznámým, hrají se třeba v Norsku. My jsme je do rozpisu zařadili jednak proto, aby se zvýšil počet utkání, protože 36 zápasů je málo, a jednak pro větší atraktivitu. Boje sousedů v tabulce, či derby místních rivalů v mezidobí Vánoc a Silvestra to budou jistě naplňovat“, říká manažer AZetu Martin Potočný.

Změna nastala u začátku soutěže. Posune se ještě o týden a začne tedy až 22. září. „Jsem rád, že se nám to podařilo prosadit. Hokej se má hrát na podzim, ne v létě!“ zdůrazňuje Martin Potočný a dodává: „Konec základní části bude 16. února a bude se tak hrát všechny víkendy a navíc i v období mezi Vánocemi a Silvestrem, takže soutěž bude mít tempo a spád“.

Poté bude následovat rozdělení týmů. Pro devátého v tabulce sezona končí, desátý jde do baráže o udržení a prvních osm si to rozdá v play-off. V něm se budou hrát, stejně jako letos, všechna kola na tři vítězné zápasy, a to obden doma-venku. Jen mezi jednotlivými koly bude vložen den odpočinku navíc.

Další novinkou letošní sezóny, zaměřenou zejména k fanouškům, je vytvoření jednotné grafiky a loga pro celou východní skupinu 2. ligy. Vítěz dlouhodobé části, stejně jako vítěz play-off, dostane pohár.

"Pro lepší informovanost i propagaci soutěže vznikne na 99% speciální webová stránka, která bude přinášet výsledky, tabulky, statistiky, články, fórum a další rubriky“, uzavírá přehled novinek Martin Potočný.

autor: Redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.