> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Havířovský Azet opouští

vloženo: 28.06.2012           komentářů: 1

Havířovský Azet opouští brankář Adam Vrba


Azet se právě začíná připravovat na nadcházející sezónu a už nyní je jasné, že této části se nezúčastní brankář Adam Vrba. Ten totiž nečekaně odchází do Prostějova, kde bude oblékat dres místních Jestřábů. Tato změna na postu brankáře proběhla poměrně nečekaně a jak k ní došlo se dozvíte v samotném článku.
h


Jako blesk z čistého nebe přišla tato zpráva. Adam Vrba už nebude oblékat dres havířovského Azetu. Po dvou letech se tak roztrhlo brankářské duo Daneček-Vrba, které bezesporu patřilo mezi jedny z nejlepších v celé 2. lize.Jak celý "přestup" proběhl? Adam je brankář extraligových Vítkovic a v Havířově působil na hostování. Veškerá jeho práva ale vlastnily Vítkovice, jenž se právě v těchto dnech domluvily společně s Vrbou na přestupu do Prostějova.

Brankář s typickou "haškovskou" maskou už vlastně v celku Jestřábů jednou působil. Bylo to právě před angažmá v Havířově, když právě zde v sezóně 2009/10 odchytal čtyři zápasy. Kromě Prostějova Adam oblékal dres Šumperku a tehdejších havířovských "Panterů". Nejvíce ale odchytal v zahraničí, konkrétně v lotyšské a norské nejvyšší lize, kde hájil barvy DHK Latgale a později také Trondheimu IK.

Jak už bylo řečeno, Adam působil v Havířově poslední dvě sezóny a nutno říct, že se velkou měrou podepsal na všech týmových úspěších. Statisticky sice mírně zaostával za Lukášem Danečkem, ale přesto si oba brankáři v loňské sezóně připsali stejný počet odchytaných utkání. Vrcholem brankáře Vrby byl jistě čtvrtý finálový duel proti Karviné, kde Adam vychytal vítězství 6:4, což pro Havířov znamenalo vítězství ve 2. lize v naší skupině a postup do baráže.

Kariéru Adama Vrby jsme již rozebrali dosytosti, ale co tento krok znamená pro havířovský hokej a zejména pro jeho situaci v brankovišti? Jedničkou v týmu se s největší pravděpodobností stane brankář Lukáš Daneček alias "Steve", pakliže si jej Třinec nestáhne nebo nepošle do jiného týmu. Na pozici dvojky by měl pak působit mladý talentovaný brankář Petr Matoušek, jenž chytal za juniorku a stihl dokonce i jeden start za muže. Za pozornost jistě stojí také sledovat jméno Ondřej Tomšů, jelikož právě tento gólman nyní chytá za havířovskou juniorku a navíc trénuje s mužským "áčkem".

autor: Redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.