> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Mafie a svinstvi ODS..to je humus.

vloženo: 04.07.2012           komentářů: 1

Zcela nepřijatelné, říká šokovaná advokátka o zakázkách Blažkovy ženy

Známou právničku Kláru Samkovou rozlítila informace o zakázkách radnice městské části Brno-střed pro exekutorskou kancelář manželky novopečeného ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Té se ale zastává poslanec Polčák z TOP 09. Spolupracoval s ní a vzhledem k jejím schopnostem se prý objemu práce pro město nediví.
Na možná až příliš velkou spokojenost městské části Brno-střed se službami exekutorské kanceláře Aleny Blažkové upozornili brněnští aktivisté a opoziční radní Svatopluk Bártík (ex Strana zelených, ponz. red.) už v roce 2010. Nelíbilo se jim, že městská část, v níž působí významný brněnský občanský demokrat, po volbách 2010 už místopředseda ODS Pavel Blažek, dává takový podíl zakázek právě exekutorské kanceláři jeho manželky. Bartík na kauzu upozornil spolu s Matějem Hollanem z o.s. Brnění.

"Celou záležitost považuji za naprosto nestandardní a zcela nepřijatelnou. A to bez ohledu na fakt, zda daná kancelář formálně splnila podmínky pro získání zakázky od radnice," neskrývá šok advokátka Klára Slámová. Právě takové věci jsou podle ní důvodem pro vyloučení profesionálních politiků z obsazování vrcholných odborných funkcí. "Takový ´byznys´, zjištěný u právě jmenovaného ministra, by měl být důvodem pro okamžité přehodnocení jeho jmenování," soudí pro ParlamentníListy.cz advokátka.
Blažková je schopná, nedivím se, že dostala od města tolik práce

Poslanec TOP 09 Stanislav Polčák už tak nesmířlivý není. "S kanceláří paní doktorky Blažkové jsem spolupracoval. Hodnotím ji jako velmi dobrou exekutorku, proto bych pochopil, proč byla v těchto věcech pověřována," uvedl pro ParlamentníListy.cz Polčák.

Jeho kolega Vojtěch Filip z KSČM ale jako právník podobnou práci odvedenou pro místní samosprávu za standardní určitě nepovažuje. "Uvidíme, jak bude pan ministr schopen pracovat, aby se opět neocitl ve střetu zájmů," poznamenal k Blažkově jmenování lídr komunistů.

TÉMA: Exekuce

Téměř dva miliony pro jedinou kancelář

Střet zájmů není podle dvojice aktivistů Hollan-Bartík v případě brněnské ODS žádnou vzácností. Ministr Blažek byl podle nich tím, kdo navrhl kontroverzní směnu pasáže Jalta v Brně, kdy město tratilo několik desítek milionů korun. Jeden a půl procenta pak měla být podle tajné nahrávky z roku 2008 částka, kterou firmy, získávající městské zakázky, měly přispívat do stranické kasy místní ODS. Blažek tyto informace popřel.
Exekutorská kancelář Aleny Blažkové si na práci pro MČ Brno-střed přišla na 1,9 milionu korun v letech 2002-2009, jak vyplývá z oficiální odpovědi radnice z ledna 2010. Taková suma peněz by nepůsobila nijak neobvykle. Její výše ale vynikne ve chvíli, kdy ji srovnáme se zakázkami pro jiné exekutory, kteří tehdy pro město pracovali. Jejich součet totiž tvoří asi desetinu toho, co MČ Brno-střed zaplatilo Blažkové. Její manžel ale odmítl, že by šlo o konflikt zájmů.

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Zcela-neprijatelne-rika-sokovana-advokatka-o-zakazkach-Blazkovy-zeny-238234

autor: www.parlamentnilisty.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.