> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Zahoření střechy rodinného domku

vloženo: 12.07.2012           komentářů: 1

Zahoření střechy rodinného domku v Nezamyslicích na Prostějovsku.

Další pomoc při zahoření ve střešní konstrukci na Prostějovsku v průběhu jednoho dne, tentokráté v Nezamyslicích. Linka tísňového volání přijala informaci o kouři ze střechy opuštěného objektu krátce před šestnáctou hodinou ve čtvrtek 12.7.2012.

K likvidaci operační středisko vyslalo jednotky požárních stanic Kojetín a Prostějov, doplněné o dobrovolné hasiče Němčice na Hané a místní Nezamyslice. Provedeným průzkumem v dýchací technice hasiči nalezli ohnisko požáru v půdním prostoru, hořel zde uskladněný materiál, převážně sláma.

Hasiči během chvíle požár lokalizovali, jejich zásah v prvotní fázi musel být veden s maximální opatrností. I když byl dům odpojen od přívodu plynu a elektrické energie, je na domě kotvení s dráty po vysokým napětím. Na místě byl naštěstí velmi rychle i hotovostní pracovník energetické společnosti a následně již hasiči provedli dohledání menších skrytých ohnisek. Část střechy bylo nutné rozebrat a zabránit tak možnému opětovnému rozhoření. Rozsah požárem zasažené střechy byl nepatrný, poškozenou slámu hasiči vynosili před objekt a provedli důkladné prolití vodou.

Co je příčinou vzniku požáru je předmětem šetření našeho vyšetřovatele a Policie ČR. Není vyloučeno i umyslné založení požáru. Výše škody po dohodě s majitelem byla stanovena ve výši 2tis korun.

autor: Zdeněk Hošák

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.