> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Botanická zahrada

vloženo: 22.07.2012           komentářů: 0

Zastupitelstvo města Prostějova schválilo na svém dubnovém zasedání změnu názvu prostějovské botanické zahrady. Ta nyní nese jméno Petra Albrechta. V závěru června byla zahrada s novým názvem symbolicky „otevřena“ náměstkyní primátora Ivanou Hemerkovou a náměstkem Zdeňkem Fišerem.
Proč pojmenování zrovna po Petru Albrechtovi?
„Již za minulého režimu se snažil zachránit botanickou zahradu, která měla být přemístěna kvůli rozšiřování kasáren. To se mu nakonec po několikaletém úsilí podařilo. Petr Albrecht měl vždy blízko k přírodě, kdy například jako pracovník referátu životního prostředí okresního úřadu se podílel na vyhlášení přírodního parku Velký Kosíř a spolu s Ing. Milenou Vaníčkovou na vyhlášení mnoha maloplošných zvláště chráněných území. Exkurzemi po chráněných územích Prostějovska se podílel i na vzdělávání učitelů. Své odborné práce publikoval například v Přírodovědných studiích Muzea Prostějovska. Pořádal floristické kurzy a školy ochrany přírody, prováděl inventarizační průzkumy chráněných území a navrhoval pro ně vhodné ochranářské zásahy. Bohužel svou činnost ukončil předčasně, nedlouho po svých 40. narozeninách - 11. listopadu 2001 – zahynul i se svou ženou Magdou a starším synem Janem při autonehodě. Ještě v témže roce mu byla udělena in memoriam Cena ministra životního prostředí za rok 2001. Domnívám se, že pojmenování prostějovské botanické zahrady právě po Petru Albrechtovi je velmi vhodným způsobem připomínky tohoto milovníka přírody,“ vysvětlila Ivana Hemerková.

autor: Ivana Hemerková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.