> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Náročné a pestré soustředění

vloženo: 31.07.2012           komentářů: 1

Náročné a pestré soustředění zvládají naše hráčky s velkou chutí i maximálním nasazením

Většinu desetidenního soustředění v Liptovském Jánu už mají volejbalistky VK AGEL Prostějov zdárně za sebou. Na Slovensku v Nízkých Tatrách pobývají od pondělka 23. července a setrvají tam do středy 1. srpna, každý den je přitom nabitý fyzicky vyčerpávající přípravou.

„Pro holky je to teď velice těžké, dostávají opravdu pořádně zabrat. Hodně běhají, hodně pracují na síle a k tomu trochu dělají i volejbal. Tréninky jsou bez výjimky dvoufázové, k tomu se poctivě věnujeme i regeneraci. Cílem je plně využít dokonalých zdejších podmínek a perfektního zázemí,“ informoval kouč VK Miroslav Čada přímo z Liptova.
„Příprava má dost pestrou náplň, kombinujeme mnoho různých prvků s hlavním zaměřením na fyzičku. I díky novému kondičnímu trenérovi Lukáši Klímovi využíváme řadu moderních metod jak při běhání, tak při cvičení v hale i venku a také při posilování. Nechybí pomůcky jako medicinbaly, různé gumy, překážky, balanční podložky a podobně,“ přiblížil Čada.
Náročný dril navíc Hanačkám zpestřila jedna z plánovaných túr. „Vyrazili jsme na Smrekovec. Nešlo o nic extrémního, taková tříhodinová výprava v mírně horském terénu. Děvčata po jejím dopoledním absolvování bez problémů zvládla ještě druhou fázi odpoledne,“ popsal Čada s tím, že minimálně jedna delší túra přijde do konce soustředění na řadu.
„Zatím mohu říct, že mám z pobytu v Liptovském Jánu výborný pocit. Hráčky se s maximálním zatížením vyrovnávají dobře, navzdory logické únavě zůstávají zdravé bez nějakých zranění a je na nich znát motivace do tvrdé práce. Díky tomu mají tréninky potřebné tempo i úroveň, a to včetně obou Brazilek. Ty jsou sice v dané fázi zvyklé na něco jiného v podobě tréninků v písku, ale s novými zkušenostmi se perou statečně,“ ocenil prostějovský stratég.
V hotelu Wellness Alexandra obklopeném nádhernou přírodou nabírají kondiční základ kapitánka Solange Soares, Veronika Hrončeková, Michaela Jelínková, Šárka Melichárková, Flávia de Assis, Juliana Gomes a Markéta Chlumská, od včerejška se k neúplnému týmu bez reprezentantek přidala Marina Miletič (nominace do národního výběru Chorvatska se vzdala).
„V takovém složení zde zůstaneme do středečního večera, poté se holky s mým asistentem Lubošem Petrášem přesunou zpátky do Prostějova. Já, Lukáš Klíma, Soli a Hronky zůstáváme na Slovensku s nároďákem,“ upřesnil Čada. Šestice Agelek naváže na pobyt v Tatrách domácími tréninky 2. a 3. srpna, aby si teprve o víkendu užila sladkého oddechu po lopotné šichtě.

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.