> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Čím lidé nejčastěji hasí žízeň

vloženo: 17.08.2012           komentářů: 0

Speciální hlídka bude v Olomouci zjišťovat, čím lidé nejčastěji hasí žízeň

Krušovice, 16. srpna 2012 – Speciální Krušovická hlídka míří v sobotu 18. srpna do Olomouce, aby milovníkům piva nabídla ochutnávku poctivé krušovické Desítky a především možnost získat zdarma klíč se dvěma žetony, díky nimž mohou až do konce září ve vybraných restauracích, hospodách a výčepech získat zdarma půl litr čepované poctivé krušovické Desítky a Dvanáctky. Na každé zastávce také hlídka zjišťuje, čím nejčastěji lidé hasí letní žízeň. Na výběr lidé mají volbu vody, piva, limonády, vína nebo jiných nápojů. Celkové výsledky budou zveřejněny po skončení celé tour.

Krušovická hlídka bude k zastižení nejprve na Výstavišti Flora Olomouc od 11 do 13 hodin, od 14:30 do 16:30 se pak přesune k obchodnímu centru na Pražskou ulici. Hlídka jistě upoutá pozornost i díky historickému autobusu Škoda RTO, kde je umístěna unikátní expozice shrnující historii Královského pivovaru Krušovice a také postup výroby zdejšího piva. Zájemci se také budou moci vyfotografovat na maketě historické motorky JAWA před 3D stěnou zobrazující výjezd z pivovaru.

Krušovická hlídka je na cestách již od července, kdy se nejprve soustředila na města a obce ve Středočeském kraji. Do konce  srpna pak bude jezdit i do vzdálenějších koutů celé země. Více informací o zastávkách i restauracích, kde je možné žetony na krušovickou Desítku a Dvanáctku zdarma uplatnit, naleznou zájemci na www.krusovice.cz.

Akce navazuje na loňské pivní referendum, při kterém příznivci piva ochutnávali novou krušovickou Desítku a zároveň hlasovali, zda jim pivo chutná jako tenkrát, kdy ho vařil dnes již emeritní sládek pan Václav Kloub. Ten se ostatně podílel spolu s vrchním sládkem Tomášem Kosmákem na vývoji současných receptur Desítky a Dvanáctky.

Historie pivovaru v Krušovicích sahá do hluboké minulosti. Jako jediná česká pivní značka byl pivovar po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když jej v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Krušovičtí sládci pivo vaří bez přerušení letos rovných 430 let. Při výrobě používají ty nejlepší suroviny: žatecký chmel, křivoklátskou vodu a kvalitní odrůdy českých a moravských sladů. Krušovická piva se pravidelně umisťují na předních příčkách v degustačních soutěžích, mezi nejvýznamnější ocenění patří první místo pro Krušovice Černé na soutěži World´s Best Beers v Londýně. Do portfolia krušovického pivovaru dále patří světlé výčepní pivo Mušketýr vařené ze čtyř druhů sladů, polotmavý 13° speciál Malvaz a především poctivá krušovická Desítka a Dvanáctka.

autor: Zuzana Kosáková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.