> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Prohlášení AZetu Havířov

vloženo: 24.08.2012           komentářů: 0

Prohlášení AZetu Havířov k nejasnostem kolem začátku soutěže.
Prohlášení AZetu Havířov k nejasnostem kolem začátku soutěže.

Vzhledem k celé řadě nejasností, a na to navazujících zaručených i nezaručených zpráv poskytl redakci webu manažer A týmu AZetu Martin Potočný toto prohlášení.

včera | Tomáš Vlček


Hezký den všem fanouškům. Z důvodu neustále se šířících zaručených informací o tom či onom si dovoluji reagovat na dotazy fanoušků a vysvětlit danou situaci ohledně rozdělení ligy. V posledních dnech dostávám opakovaně zejména tyto otázky:

1) Za čtyři týdny začínají mistrovské zápasy a stále se neví, jakým systémem se bude hrát 2. liga. Kdy se konečně rozhodne?

2) Co říkáte na situaci kolem Karviné? A jak je vůbec možné, že vůbec došlo opět k takové situaci (viz minulá sezóna Šternberk).

3) V kuloárech se také hovoří, že došlo i k rozlosování soutěže bez Karviné, tedy pouze devět týmů. Není to nešťastné rozhodnutí?

Všechny otázky jsem shrnul do jedné odpovědi.

Za prvé musím říct, že nikoho z nás tato situace netěší a řešíme to ihned. Naštěstí se kluby 2. ligy východ začaly pravidelně scházet měsíc co měsíc a na těchto jednáních všechny tyto problémy řešíme a nečekáme, až co svaz rozhodne. Podle posledních informací klub HC Baník Karviná (tedy lidé okolo Davida Moravce) začal trénovat a připravovat se na sezonu. Standardně v květnu podal přihlášku, zaplatil startovné a má právo v účasti ve 2. lize. Spekulace a informace o tom kolik a komu dluží, nechci komentovat, neboť za prvé mi to nepřísluší, zadruhé do účetnictví nevidím a za třetí to nikomu nepřeji ať má jakékoliv finanční problémy.

V této chvíli je tedy situace taková, že je nás 10 týmů a tak bychom měli (a já pevně v to věřím) i začít sezonu 2012/2013.

Neexistuje zatím žádná legislativa od svazu (něco ve stylu vratných kaucí, předsezonního auditu apod.), která by tuto variantu řešila. Znovu připomenu loňský rok, kdy se tým se Šternberku přihlásil v květnu 2011 do soutěže, zaplatil startovné, celou letní přípravu včetně ledu nenastoupil k jedinému tréninku a 3 dny před soutěží jen suše oznámil, že odstupuje. A přitom dopředu bylo známo, že absolutně nemůže nastoupit, neboť není s kým a za co. Přineslo to akorát zmatek v soutěži v podobě neplánovaných přestávek, degradaci soutěže, naštvání diváků a pro náš klub i mírnou finanční ztrátu. Jedním z toho byla i situace kdy jsme museli lidem, kteří si zakoupili permanentku na sezonu, kompenzovat vstupem zdarma na první kolo play-off.

Všechny kluby se chtěly především vyvarovat podobných situací, a proto jsme se zástupci klubů 2. ligy skupiny východ sešli, a navrhli řešení jak z toho ven. Tady přináším návrhy řešení situace, pokud by Karviná do soutěže nenastoupila, na kterých jsme se mimo jiné shodli:

1) Hrát ligu bez HC Baník Karviná, tedy o 9 týmech, 5 kol, 40 zápasů. 5 kolo se hrálo stejně jako kolo 1. Tedy 4 zápasy doma, 4 zápasy venku. Podle toho jak to bylo nalosováno
2) Vyvolat jednání o možném podstoupení práv k účasti SK Karviná
3) Doplnit skupinu východ o 3 týmy ze skupiny středa, tedy Břeclav, Hodonín, Techniku Brno

Každá nabízena varianta má svoje plusy a mínusy, svoje ano i ne. Ani jedna není ideální, neboť na celou situaci musíme nahlížet z pohledu celé 2. ligy v ČR. Tedy jak by vypadalo rozložení v druhých skupinách, kombinaci zápasů, play-off apod. Nejde jednoduše říct, bereme 3 týmy ze středu, vy v Čechách to hrajte v 17-18, rozdělení necháme na vás. Připomenu opět situaci před 5 lety, kdy bylo ve druhé lize 36 týmů (3 skupiny po 12 týmech). Dnes jich je cca 28 – 30.

Rozhodnutí jakým systémem hrát má však jen a jen ČSLH v Praze, který může rozhodnout o změně.

My jsme při vytváření celého systému druhé ligy skupiny východ vycházeli z těchto požadavků, které jsme si odsouhlasili již na začátku léta a nad kterými neustále pracujeme:

• Mít soutěž atraktivní pro diváky, tedy takovou, která by přivedla lidi do ochozů. Ligu, o které se bude psát, bude vidět, budou se odehrávat neúprosné boje na ledě o každý bod, od začátku do konce soutěže
• Rovnoměrné rozlosování, tedy žádné skupiny 1-6,7-12, sudý – lichý apod.
• Hrát více než 40 zápasů
• Začínat co možná v nejpozdějším termínu s ohledem na fakt, že hokej se neustále přesouvá do letního období (kde konkuruje jiným sportům, ale hlavně dovoleným a celkovou náladou mezi lidmi, kdy chtějí být lidé někde u vody, než aby mrzli na stadionu.) a končí již v průběhu února
• Nepřerušovat soutěže nějakou přestávkou (v podobě systému na lichý počet týmů)
• Hrát mezi svátky, kdy lidé chtějí vidět hokej
• Hrát play-off na min. 3 vítězné zápasy

Dále bych rád připomněl fakt, že se budeme i nadále snažit najít jiný model pro soutěže v ČR napříč současným systémem. Máme tady extraligu, 1. ligu, 3 skupiny 2. ligy, krajské soutěže. Ale systém již dlouho nekoresponduje se současnou dobou, kdy se nejenom kluby ze spodních lig potýkají s existenčními problémy a kluby zanikají téměř každý rok, v mnoho případech není ani nijak atraktivní pro diváky, návštěvnost na mnoha zimácích je přímo alarmující k hodnotě vynaložených prostředků, kdy extraligové kluby (opět z důvodů úspor) upouštějí od budování „farmářských“ týmů apod.

Toto téma je opravdu na delší diskuzi a my budeme bojovat, aby došlo k jednotnému uspořádání a systému. Pevně věříme, že se kluby v ČR domluví a najdou tu nejlepší variantu, která se nejvíce bude zamlouvat především divákům a bude ku prospěchu hokeje jako takového.

autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.