> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Městský obvod trvá na vyklizení

vloženo: 29.08.2012           komentářů: 0

Městský obvod trvá na vyklizení domů ul. Přednádraží, jejich vlastník neplní své zákonné povinnosti

Nařízení vyklizení domů na ul. Přednádraží zůstává nadále v platnosti a všechny osoby, které se v domech zdržují, tak činí na vlastní nebezpečí a na zodpovědnost svou a vlastníka těchto domů (Domy Přednádraží s.r.o.). Dané vyklizení je pouze dočasné opatření, než vlastník dané domy opraví – uvede je do dobrého stavebně technického stavu. Jedná se o odstranění vad zjištěných stavebním úřadem, k jejichž odstranění byl vlastník vyzván, protože neplní své zákonné povinnosti (neudržuje své domy v dobrém stavu).

Vzhledem k tomu, že se v domech stále vyskytují lidé a vlastník nezajistil jejich vyklizení, požádal stavební úřad soud, aby udělil vlastníkovi domů pokutu za nesplnění této povinnosti, t.j. požádal soud o vykonání daného nařízení uložením pokuty. Soud již pokutu vyměřil.
Stavební úřad vzal zpět část návrhu pro exekuci a zastavení exekuce bylo provedeno pouze ve vztahu ke společnosti Domy Přednádraží s.r.o, neboť se ukázalo, že tato společnost již v objektech sama neužívá žádné kanceláře. V exekuci o vyklizení předmětných domů osobami, které se zde v rozporu s vydaným nařízením stavebního úřadu zdržují, bude pokračováno. Způsob provádění exekuce bude na rozhodnutí stavebního úřadu a vyplyne z postojů vlastníka a osob, které se v domech zdržují. V současné době nelze komentovat další kroky stavebního úřadu.

Všechny domy na ul. Přednádraží jsou v katastru nemovitostí vedeny jako jiná stavba, nikoliv bytové domy. Správnost zápisu v katastru nemovitostí včetně jejich změn je zcela v dispozici vlastníka nemovitostí, tj. Domy Přednádraží s.r.o.
Stavební úřad nemůže vydat vlastníkovi domů potvrzení pro katastr nemovitostí, že se jedná o bytové domy, neboť k tomu nemá potřebné doklady ani od vlastníka nemovitostí. Vlastník tímto nesplnil svoji povinnost stanovenou mu zákonem a nepředložil stavebnímu úřadu ověřenou dokumentaci stavby a pokud ji nemá, nebo není v náležitém stavu, dokumentaci skutečného provedení stavby, kterou byl a stále je, povinen si zajistit, to znamená nechat si vypracovat dokumentaci skutečného provedení budov.


autor: MOaP

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.