> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Kolotoče i letos doprovodí

vloženo: 02.09.2012           komentářů: 0

Kolotoče i letos doprovodí hodové veselí
Už 10. září dorazí do Prostějova první kolotoče a zábavní atrakce, které budou k dispozici v rámci prostějovských hodových slavností.

„Na ploše provizorního parkoviště na ulici Komenského budou kolotoče do 23. září, parkoviště tedy musí být pro tento účel uzavřeno. O hodovém víkendu, což znamená v sobotu 15. a v neděli 16. září bude navíc pro vozidla uzavřena ulice Komenského z důvodu bezpečnosti chodců a návštěvníků kolotočů,“ uvedl Lukáš Skládal z Odboru správy a údržby majetku města.
A co přesně návštěvníky hodů čeká?
„Kromě klasických kolotočů to budou o hodovém víkendu nejrůznější nafukovací atrakce, jako skluzavky, skákačky, případně trampolína, a to konkrétně na menší ploše v ulici Uprkova mezi tržnicí a Společenským domem. Parkoviště před hlavním vstupem do Společenského domu by mělo patřit aquazorbingu. Další atrakce pak budou připraveny na ploše parkoviště „v uličkách“ na ulici Kostelní a parkovišti u Finančního úřadu,“ prozradil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.
Plocha pro umístění kolotočů zůstává zachována ve stejném rozsahu jako vloni. „V této souvislosti chci zdůraznit jednu zásadní věc. Stejně jako v loňském roce jsem dojednal se společností Manthellan výpůjčku pozemků pro Hanácké slavnosti s tím, že za výpůjčku město nebude hradit žádné nájemné, naopak za pronájem bude inkasovat do městské pokladny. To je dle mého názoru poměrně zásadní zpráva,“ dodal Jiří Pospíšil.
„Město Prostějov bereme jako partnera a snažíme se mu, podobně jako v jiných věcech, vyjít vstříc. Proto, stejně jako v minulém roce, nechceme po radnici za pronájem peníze,“ řekl Juraj Aláč, mluvčí společnosti Mathellan.

Plocha pozemků pro umístění kolotočů se předem žádným způsobem neupravuje. Město tak s poskytnutím prostor pro kolotoče nemá žádné zvláštní náklady. V loňském roce vybralo město za pronájem pozemků pro umístění kolotočů na hodech nájemné v celkové výši 132.700 Kč, v letošním roce se předpokládá získat nájemné ve výši celkem 133.400 Kč.


autor: Jana Gáborová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.