> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Rozsáhlý požár rodinného domku

vloženo: 01.10.2012           komentářů: 0

Rozsáhlý požár rodinného domku ve Smržicích na Prostějovsku.

Čtyři jednotky z řad profesionálních i dobrovolných hasičů likvidují rozsáhlý požár rodinného domku a jeho přístaveb ve Smržicích na Prostějovsku. Novostavba rodinného domu celkově podlehla ničivým plamenům.

Informaci o požáru převzala linka tísňového volání a to hned od několika oznamovatelů, patnáct minut po čtvrté hodině ranní v neděli 30.9.2012. Na místo společně s profesionální jednotkou požární stanice Prostějov a to osádky tří cisternových vozidel¨, vyrazily další tři jednotky z řad dobrovolných hasičů, jmenovitě Kostelec na Hané, Vrahovice a místní Smržice.

V době příjezdu hasičů k události již plameny pronikly do celého objektu, střecha budovy se zřítila do přízemních prostor a následně došlo k celkovému rozšíření na sousedící dvojgaráž a další menší přístavbu u rodinného domku. Intenzivní hoření a vysoké plameny také částečně poškodily fasádu a střechu přilehlého sousedního domu.

Za nasazení několika hasebních proudů se jednotkám podařilo požár lokalizovat během následující hodiny. Poté pokračovaly v ochlazování sousedních budov a rovněž důkladným průzkumem v troskách objektu hasiči vyloučili spekulace o možné přítomnosti osob uvnitř hořící budovy. Aktuálně stále na místě ( 7:00 ) probíhá dohašování, rozebírání a dohledávání menších ohnisek.
Co je příčinou vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření hasičů ve spolupráci s Policii ČR, prvotní odhady hovoří o škodě 5 miliónů korun. Při požáru ani zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění.

autor: Zdeněk Hošák

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.