> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Začátek sezóny mladým děvčatům

vloženo: 09.10.2012           komentářů: 0

Začátek sezóny mladým děvčatům spíš vyšel: juniorky získaly tři body, kadetky hned pět

Převážně úspěšný vstup do extraligových soutěží 2012/13 mají za sebou volejbalové mládežnice VK AGEL Prostějov. Prapor udržely hodně vysoko především kadetky, jež v obou zahajovacích duelech porazily nebezpečnou Ostravu - jednou těsně a podruhé jasně. Juniorky v úvodní bitvě zdolaly silné Brno, bohužel odveta jednoznačně patřila soupeřkám.

Juniorky
VK Prostějov – SG Brno 3:1 (24, 21, -17, 20) a 0:3 (-23, -11, -14)
Sestava – první utkání: Gogová, Lakomá, Missottenová, Růžičková, Chludová, Kolderová, libero Uličná – Adamčíková, Koblerová, Přibylová. Druhé utkání: Gogová, Lakomá, Missottenová, Růžičková, Chludová, Kolderová, libero Uličná – Adamčíková, Koblerová, Kříčková.
V hale Sportcentra DDM Hanačky napoprvé přemohly celek z jihomoravské metropole vyztužený o plejerky se zkušenostmi z extraligy žen. „Brno dopředu proklamovalo, že tyhle hráčky nebude v juniorské kategorii nasazovat, ale skutečnost je a bude jiná. Nicméně i proti takto silnému soupeři holky zahrály výborně navzdory občasným hrubkám. Bojovaly s maximálním nasazením i velkou chutí a všechny členky mančaftu odvedly to, co se od nich čeká,“ potěšilo trenéra mladých Agelek Jaroslava Matěje.
V odvetném mači už jeho svěřenkám došly psychické síly. „Špatný vstup ještě dokázaly stáhnout, jenže dvěma hroznými kiksy zbytečně ztratily koncovku zahajovacího setu a to je zlomilo. Pak už žádná z nich nebyla ochotná bojovat, zvednout hlavu, jít do toho a vyhecovat ostatní. Já tomu říkám, že společně šly jako prasata na porážku. Taková odevzdanost mě přitom mrzela hlavně u zkušených tahounek kolektivu, jež by měly být schopné v krizi zavelet a zabrat. Místo toho jsme hladce podlehli, přičemž citelně chyběla jak první nahrávačka, tak třetí blokařka,“ shrnul Matěj.

Kadetky
VK Prostějov – TJ Ostrava 3:2 (-20, 11, -24, 20, 12) a 3:0 (18, 15, 15)
Sestava – první utkání: Gogová, Lakomá, Adamčíková, Stavinohová, Chludová, Přibylová, libero Jetelová – Koblerová, Meidlová. Druhé utkání: Koblerová, Lakomá, Meidlová, Adamčíková, Chludová, Přibylová, libero Kratochvílová.
Tělocvična ZŠ Palackého v sobotu viděla nejprve téměř dvouhodinovou a velmi dramatickou řežbu. „Holky byly ze začátku nervózní, zvláště některé. Naštěstí dokázaly zvládnout tiebreak, byť i v něm zprvu ztrácely. Soupeř přitom nebyl až tak dobrý, spíš my jsme herně zůstali za svými možnostmi vinou zmíněné nervozity, neplnění taktických úkolů a vymýšlení hloupostí. Zaplaťpánbůh, že to mělo za následek ztrátu jediného bodu,“ oddechl si Matěj.
Druhé střetnutí ovládla domácí děvčata rozdílem dvou tříd. „Povzbuzeny vydřeným úspěchem holky po všech stránkách zlepšily výkon a v odvetě Ostravu doslova přejely. Jedinou otázkou bylo, jak moc ji porazí. Na tak kvalitní volejbal mají, za druhý zápas je můžu pochválit,“ zdůraznil kouč.

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.