Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli nestačili na domácí Děčín

vloženo: 11.10.2012           komentářů: 0

Orli nestačili na domácí Děčín a ze severu Čech vezou pouze bod
Po vítězství proti severočeskému celku z Ústí změřili dnes naši borci síly s dalším celkem ze severu Čech, konkrétně s Děčínem. Tým, který od začátku sezóny ještě neodehrál ani jedno ostré utkání byl už před dnešním zápasem hodně nažhavený, ale v úvodu mu to bylo spíše na škodu. Naši borci se poměrně rychle ujali vedení a většinu první desetiminutovky udávali tempo zápasu. Teprve s přibývajícími minutami a druhou čtvrtinou přebrali domácí otěže zápasu a v polovině už vedli poměrem 40:35. Ve druhé polovině jsme sice v úvodu třetí desetiminutovky snížili náskok soupeře, ale to bylo pouze dočasně. V závěru třetího kvartálu totiž měli ze hry více domácí, kteří díky sedmi bodům v řadě získali rozhodující náskok 68:59. V poslední části se pak už náš deficit pouze zvětšoval a my jsme se tak nakonec museli spokojit pouze se ziskem jednoho bodu -75:88.

Víkendové vítězství proti celku z Ústí nad Labem nám dodalo potřebnou sebedůvěru a tak jsme zápas na severu Čech proti Děčínu zahájili velmi dobrou hrou, díky které jsme se rychle dostali do vedení 7:5. Domácí pak sice vyrovnali a dokonce se na chvíli dostali do vedení, ale my jsme po trojkách Bohačíka s Pandulou znovu převzali otěže utkání a celou první část to byli právě Orli, kteří udávali tempo a zvítězili v úvodní čtvrtině 21:20.

Zatímco v první desetiminutovce jsme měli my více ze hry, ve druhé části jsme už museli pouze dotahovat. Soupeř se poměrně rychle ujal vedení a díky dvěma bodovým minisériím získal až šestibodové vedení 34:28, které v závěru ještě o bod zvýšil. Koš našeho rozehrávače Venty před závěrem tohoto kvartálu ale snížil naši ztrátu na poločasový stav 40:35 pro domácí.

Stejně jako se zápas vyvíjel v druhé čtvrtině, pokračoval trend vývoje i ve třetí části s výrazně vyšší úspěšností procenta střelby. Body tak rychle přibývaly na obou stranách a náš deficit hodně kolísal –v rozmezí od jednoho bodu až po sedm. Tento trend se udržel až do závěru třetí části, kdy jsme zaznamenali čtyři body v řadě v podání Bohačíka a Marka a snížili na 61:59, domácí pak ale kontrovali sedmi body v řadě a my jsme se ocitli v devítibodovém deficitu před závěrečnou části 59:68. Deset minut na devítibodový deficit, to je dostatek času, bohužel soupeř už byl pořádně rozjetý a nám se nedařilo zastavit jeho podkošové hráče, takže naše ztráta byla stále stejná a v závěru dokonce narostla a přehoupla se přes dvoucifernou hranici. Po čtyřiceti minutách čistého času jsme se tak museli spokojit s porážkou poměrem 75:88.

BK Děčín: Sedmák 18 (+ 7 doskoků), Stria 16 (TH 6/6), Jiříček 13 (střelba 2 b. 7/6), Sanders 10, Pope 9 (+ 6 asistencí; trojky 6/3), Alič 7, Soukup 6, Bažant 5 (+ 5 získaných faulů), Landa 4

BK Prostějov: Pandula 20 (+ 7 doskoků; trojky 7/4), Dufault 14, Bohačík 12 (+ 5 asistencí i získaných faulů), Švrdlík 10 (+ 7 doskoků a 5 F+), Venta 8 (+ 9 doskoků – z toho 5 útočných), Kohout 6, Marko 5

počet diváků: 1010

nejlepší hráč utkání: Peter Sedmák (Děčín).

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.