> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Závěrečný seminář projektu REALM

vloženo: 15.10.2012           komentářů: 0

Ve středu 10. října se v Bruselu uskutečnil poslední ze série seminářů mezinárodního projektu REALM. Přímo v místě konání se ho zúčastnila proděkanka pro studijní záležitosti a celoživotní vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, PhDr. Hana Marešová, Ph.D.

Série seminářů se konala v rámci mezinárodního projektu REALM (Regional Adult Learning Multipliers and the Europe 2020 Flagship Initiative) a Univerzita Palackého je zde zapojena jako zástupce Olomouckého kraje. Projekt REALM spojil po celý rok 2012 účastníky z 15 evropských regionů, kteří pracovali na tématech v oblasti vzdělávání dospělých. Záměrem bylo vytvořit síť odborníků v oblasti celoživotního vzdělávání, kteří budou výsledky roční spolupráce následně implementovat ve vzdělávacích institucích ve své zemi. Na závěrečném setkání došlo k formulaci doporučení, která budou předána Evropské komisi pro přípravu tematických dokumentů nového programovacího období, zároveň byly zformulovány možnosti další spolupráce v rámci vytvořené sítě odborníků v období po ukončení projektu REALM a vytvořena virtuální síť spolupracovníků v rámci sociální sítě LinkedIn.

Seminářů REALM se pravidelně účastnili nejen zástupci zapojených evropských regionů, ale také představitelé Evropské komise. Setkání pracovní skupiny pro ně bylo příležitostí poznat a vyhodnotit konkrétní příklady dobré praxe z členských států EU. Na červencovém setkání představila proděkanka Marešová úspěšný ESF projekt Univerzity Palackého z oblasti vzdělávání dospělých a využití virtuálního prostředí.

Mezi tématy se objevily např. nové dovednosti a povolání, mládež v pohybu, boj proti chudobě, inovativní EU, digitální agenda pro Evropu nebo problematika aktivního stárnutí. Projekt je financován z prostředků komunitárního programu Grundtvig, jeho rozpočet činí 170.000 EUR.
Poslední se seminářů se uskutečnil během Týdne evropských měst a regionů (tzv. Open Days 2012).

V Bruselu se v tuto dobu koná přes 100 odborných seminářů, na nichž se setkávají zástupci z regionů a političtí představitelé. Společně diskutují o výzvách evropských regionů a hledání společných řešení. Semináře se věcně dotýkají příprav na budoucí programovací období politiky soudržnosti 2014–2020. Olomoucký kraj představil projekt Cestování časem, který je financován z Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR – Polsko 2007–2013.

Zapojení Univerzity Palackého do projektu projektu REALM a účast Olomouckého kraje na Open Days 2012 zprostředkovalo sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii.


autor: Michaela Vráželová, OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.