> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Paráda! Máme skalp Prostějova

vloženo: 18.10.2012           komentářů: 0

BK Opava - BK Prostějov 76:69 (17:9, 35:35, 56:53)


Nadšený výkon našich kluků slavil ve středu úspěch. Opava doma skalpovala favorizovaný Prostějov a ze čtyř letošních duelů si do tabulky připsala druhé vítězství, což asi vzhledem k těžkému losu čekal málokdo.Opava se snažila od prvních minut Orlům křída, a to se jí dařilo. První koš zápasu sice obstarali Hanáci, ale Slezanům se podařilo trojkami Dokoupila a Blažka skóre otočit. Czudkova družina postavila svou hru na dobré obraně. Pod vlastním košem toho favoritovi moc nedovolila, o čemž svědčí pouhých devět košů Prostějova za první čtvrtinu.

Ve druhé desetiminutovce pokračovala Opava ve svojí hře, nicméně po trojce Bratčenka a doskoku Dufaulta byl rozdíl mezi oběma týmy jen šesti bodový, jenomže kapitán Blažek udělal pět bodů v řadě a Slezané vedli 31:20. Hanáky ani tento nezdar neodradil. Na Opavu dolehl výpadek. Zradila střelba, zbrkle útočila, a když k tomu přidala ještě několik zbytečných ztrát, po šňůře 0:12 byl stav 35:35.

Čekalo se, co s domácími lehce ztracený náskok udělá. Do druhého poločasu vstoupili dobře. Ve 25. minutě proměnil nájezd Šiřina, byl navíc faulován a z proměněné šestky poslal Slezany do šestibodového vedení. Prostějov opět zabral, Kohoutovy šestky znamenaly jeho vedení 49:50.

Opava vzápětí prokázala, že je psychicky odolným týmem. Nástup do čtvrtého dějství měli domácí raketový, šla do trháku, nicméně Prostějov ji pořád šlapal na paty. Tři minuty před koncem byl rozdíl mezi oběma týmy čtyřbodový náskok. Pak střihl trojku Šiřina. Opavští si poté své zasloužené vítězství vzít nenechali a udělali tak krásnou pozvánku na další domácí zápas.

"Domácí hráli fantasticky a odvážně. Využili každou šanci, kterou jsme jim nabídli. Dostávali jsme laciné koše, závěr si pak pohlídala dvojice zkušených Blažek – Šiřina," pochválil opavský tým trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

"Pro nás to byl hrozně důležitý zápas, pokud chceme nalákat do haly fanoušky, musíme je naučit chodit na basket a k tomu jsou zapotřebí vítězství," začal střetnutí rozebírat opavský kouč Petr Czudek. "X faktorem dnešního zápasu byl Jirka Dihel, konečně na palubovce ukázal, to co předvádí v tréninku. V zápase se ukázala také naše porodní bolest. Dokážeme totiž rychle získaný náskok zase lehce ztratit. Kluci ale bojovali, v závěru to pak na sebe vzali ti zkušení," pochvaloval si trenér vítězů.

Body: Blažek 28, Šiřina 20, J. Dihel 15, Tóth 9, Dokoupil 3, Miklóšik 1 – Dufault 17, Bratčenkov 11, Venta 11, Bohačík 9, Kohout 9, Pandula 4, Marko 2, Švidrlík 2, Slezák 2, Prášil 2.

Trojky: 6/23:6/24
Střelba za 2 body: 21/40:15/33
Trestné hody: 16/19:21/28
Doskoky: 42:27
Chyby: 21:21
Rozhodčí: Dolinek, Holubek, Večeřa

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.