> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Film Voňavá pochoutka

vloženo: 23.10.2012           komentářů: 0

Film Voňavá pochoutka, který získal cenu za nejlepší kameru a čestné uznání poroty pro hlavního představitele Jiřího Muchu na mezinárodním festivalu Mental Power Prague Film Festival, sbírá další ocenění na filmových festivalech.

Základem celé myšlenky bylo natočit krátký hraný film na profesionální úrovni, jehož hlavními interprety (popř. spoluautory) budou převážně mentálně a kombinovaně postižení (ne)herci. Principem bylo propojení práce profesionálních umělců a odborníků a osob s handicapem, kteří se společně podíleli na vzniku filmu.

Voňavá pochoutka je krátký hraný film vyprávějící o Emilovi, který se jako každý týden rozhodl přivést své přítelkyni malý dárek. Když si jej odnášel z obchodu vůbec netušil, jaké problémy mu krabice s dárkem přinese. Doveze dárek své přítelkyni Jitce? A co vše může jeden dárek způsobit?
Slavnostní premiéra filmu proběhla 7.května 2012 v 18 hodin v multižánrovém centru Cooltour na Černé louce v Ostravě.

Na podzim se film zúčastnil již tří filmových festivalů a na všech sklidil velký úspěch. V sobotu 6.října ho ocenila porota a diváci na 12.Mezinárodním festivalu studentských filmů Písek nejen tím, že jej poslali do hlavní soutěže v sekci handicapovaní tvůrci, ale také smíchem, který se ozýval během projekce a závěrečným potleskem.

To o kus dál na prvním ročníku festivalu Dobromysl v Hradci Králové získal rovnou 1. místo za nejlepší hraný film a cenu 100.000 Kč, která je vázaná kontraktem na natočení filmu pro vylosovanou organizaci.

O týden později 12.října bodovala Voňavá pochoutka na festivalu filmů Terrapin v Pržně, kde získala 1.místo v sekci o životě handicapovaných (profi filmy).

Přestože jsme film točili hlavně pro radost, určitě jsme rádi za různá ocenění, která se filmu dostávají a třeba ještě dostanou. J „Všem hercům a tvůrcům ještě jednou děkuji za skvělou práci a těším se na další spolupráci“, řekla produkční a spoluproducentka Ivana Martáková.

Voňavá pochoutka, 15 minut: režie: Pavel Šimák, kamera: Petr Kožušník, střih: Jaromír Vašek, hudba: Tomáš Rossi, zvuk: Marcel Weis, produkce: Ivana Martáková, producent: Cooltour
Hrají: Jiří Mucha, Ján Žaludko, Monika Dirová, Martina Pazderová, Jiří Šimíček, Dagmar Ďurišová a další.

autor: www.bila-holubice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.