> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Temná minulost Ludmily Müllerové

vloženo: 25.10.2012           komentářů: 0

Temná minulost Ludmily Müllerové, možné Drábkovy nástupkyně

Ludmila Müllerová zřejmě nahradí odstupujícího ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09). Jde o ženu s bohatou politickou minulostí. Částečně temnou.
Autor: top09.cz
Popisek: Bývalá senátorka Ludmila Müllerová
25.10.2012 16:20

Pravděpodobnou nástupkyní ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP O9), který ze své funkce odchází ke konci října kvůli korupci, z níž je podezřelý jeho exnáměstek Vladimír Šiška, se stane bývalá poslankyně a senátorka, Ludmila Müllerová (TOP 09).
Škromachova žena

Ta má kromě svého působení v Poslanecké sněmovně nebo Senátu poměrně zajímavou politickou minulost. V letech 2002 až 2004 pracovala jako náměstkyně tehdejšího ministra práce a sociálních věcí za ČSSD Zdeňka Škromacha. Od roku 2006 působí jako místostarostka Dolní Čermné, do roku 2009 byla členkou KDU-ČSL. Poté přestoupila do TOP 09.
Trestní stíhání?

Otázky vzbuzuje nejen její působení na tehdy levicovém Škromachově ministerstvu, ale zejména její poslanecká minulost. Ve výkonu svého mandátu, který vykonávala od roku 1998, totiž vzbudila ve sněmovně pozdvižení. Kvůli podezření z krácení daně tehdy sněmovna hlasovala o jejím vydání k trestnímu stíhání. Müllerovou však nevydala.

Psali jsme:

Sociální demokraté mají jasno. Drábek by měl v politice skončit úplně
Drábka v čele ministerstva zřejmě nahradí bývalá senátorka Müllerová

Podle poslance Miroslava Opálky z KSČM je tato skutečnost pro budoucnost možné příští ministryně velmi zajímavá. Její politická minulost, zejména na MPSV, jí ale může přijít k duhu.

"Problematiku zná, může být vlídnější tváří TOP 09, ale nevím, zda by se jí na resortu podařilo dotáhnout všechny zahájené kroky," řekl ParlamentnímListům.cz.
Odbornost na jedničku

Také bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD), pod nímž Müllerová pracovala, vidí nominaci své někdejší podřízené jako pozitivum. "Z odborného hlediska je na tom dobře, mohla by hledat rozumná řešení," řekl Škromach redakci s tím, že na rozdíl od Drábka, který se zaměřoval zejména na IT stránku chodu celého resortu, má Müllerová dobrou i profesní výbavu.

Jak bude ale její působení v čele ministerstva vypadat, je ale otázka. "Ministři TOP 09 jsou omezováni, často jim práci určuje pan Kalousek," vysvětlil Škromach své obavy z toho, zda Müllerová bude moci konat tak, jak bude sama chtít.

V neposlední řadě je pak otázka, jak dlouho se nová ministryně v křesle udrží. "Ukáže to čas. Je otázka, jak dlouho bude vůbec existovat tato vláda," dodal s úsměvem Škromach.

Poslanci sociálního výboru sněmovny, Antonín Seďa (ČSSD) a Marta Semelová (KSČM) nechtěli, respektive nemohli Müllerovou coby Drábkovu nástupkyni ohodnotit. Prý ji neznají.

Ing. Ludmila Müllerová (58 let) je bývalá senátorka za obvod č. 46 - Ústí nad Orlicí v letech 2004-2010, místostarostka městyse Dolní Čermná a místopředsedkyně TOP 09. V roce 1998 získala mandát členky Poslanecké sněmovny PČR za KDU-ČSL.[2] V letech 2002 až 2004 pracovala na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako náměstkyně ministra zodpovědná za oblast sociální politiky. Od roku 2006 místostaroskou městyse Dolní Čermná.

V senátních volbách roku 2004 byla zvolena senátorkou za obvod Ústí nad Orlicí stále jako členka KDU-ČSL, když ji v prvním kole porazil občanský demokrat Jiří Čepelka 36,63 % ku 26,85 % hlasů. Ve druhém kole však ekonomka situaci zvrátila a vyhrála těsným rozdílem 50,15 % všech platných hlasů. V senátu zastávala funkci místopředsedkyně Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí a byla členkou Mandátového a imunitního výboru. 10. června 2009 ukončila své členství v KDU-ČSL, kde působila od roku 1991, a vstoupila do nové strany TOP 09.[4] Na sněmu byla zvolena místopředsedkyní strany. V senátních volbách roku 2010 svůj mandát senátorky neobhájila, když se ziskem 18,29 % hlasů obsadila v prvním kole 3. místo.

autor: Autor: top09.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.