> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Napínavý zápas s Prostějovem

vloženo: 28.10.2012           komentářů: 0

Napínavý zápas s Prostějovem nakonec vyhrál AZ po nájezdech


H A V Í Ř O V - Krásný zápas o první místo byl dnes k vidění v K&K Pneu Aréně - první třetina přinesla útočný hokej, kde mohl Prostějov vést, ale nebyly mu uznány dvě branky. Po první části tak platil stav 1:1. Na obou stranách stáli výborní brankáři, které se ani jednomu týmu nedařilo překonat a tak se do třetí třetiny šlo za nerozhodného stavu. Domácí jej po gólu Patrika Rimmela zvrátili ve svůj prospěch, ale Jestřábi díky Korhoňovi a Handlovi otočili zápas. Domácí zásluhou Balčíka i s velkou porcí štěstí vyrovnali a v po nájezdech získali i bod navíc, když si vítěznou branku připsal Najdek. Za domácí se trefil i Prokop, ale hosté nedokázali Danečka překonat ani jednou. Havířov si tak udržel postavení na prvním místě tabulky druhé ligy skupiny východ.


11.kolo, sobota 27.10.2012
AZ Havířov – HK Jestřábi Prostějov
4:3sn (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Krisl (Sztefek), 49. Rimmel (Sztefek), 58. Balčík (Pechanec, Klimša), 65. Najdek - 12. Kryl (Černý), 54. Korhoň (Kolibár, Duba), 56. Handl (Duba, Korhoň). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1765. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:3,3:3,4:3.

AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Balčík, Rimmel, Zientek, Hartmann - Maruna, Najdek, Daneček J. - Klimša, Pechanec, Kolařík - Sztefek, Potočný, Stránský - Bursík, Haas, Pavlas.
HK Jestřábi Prostějov: Vrba - Jedlička, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Dufka, Arnošt - Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Korhoň, Duba.

Komentář k zápasu

Utkání začalo vyloučením domácího Najdka, hosté přesilovku nevyužili, ale těsně po jejím konci puk do branky dostali. Ke smůle Jestřábů však byla posunutá a tak gól nemohl platit. První branka utkání tak padla až na začátku 9. minuty, když Azet zásluhou Jiřího Krisla využil přesilovku. Domácí kapitán krátce napřáhl a bomba z jeho hole se zastavila až v pravém horním růžku Vrbovy branky.

Chvíli poté přišel závar před prostějovskou brankou, který zakončil Pechanec střelou mimo Vrbovu branku. Uběhla další půlminuta, když přišla stoprocentní šance Prostějova, kterou měl Korhoň, jenž se dostal sám před Danečka, ale brankář Azetu mu svým skluzem šanci překazil. V polovině 11. minutě měl naopak obrovskou šanci domácí Havířov - Jan Daneček se dostal do samostatného úniku, zkusil blafák do bekendu, ale Vrba mu svým pravým betonem zabránil skórovat.

O necelou minutu později už bylo vyrovnáno, když Černý chytře podržel puk a našel volného Martina Kryla, který se trefil pod horní tyčku Danečkovy branky. Na konci 13. minuty mohli jít hosté do vedení poté, co se hostující Handl prokličkoval až před Danečka, ale domácí brankář svůj tým podržel. O tři minuty později dosáhli Jestřábi gólu, ale znovu jim nebyl uznán, protože domácí brankář předtím úmyslně posunul branku. Za to byl oceněn dvouminutovým trestem.

Hosté svou přesilovku nesehráli špatně, ale nedostali se k pořádné střele. Pět vteřin před koncem třetiny ještě dostala domácí hráčská lavice trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Po první části tak platil stav 1:1.

I druhá třetina začala svižně, hosté hráli přesilovku, Kolibár nebezpečně nahazoval puk na Danečka, ten skluzem poslal puk mimo tyče. V závěru přesilovky si sjel pro přihrávku před branku Kumstát, ale v poslední chvíli byl faulován Pechancem. Jestřábi tak měli 11 vteřin trvající přesilovku 5 na 3. Těsně před jejím koncem vyslal bombu od modré Kolibár, do střely si lehl Rimmel, který za svou odvahu zaplatil bolestivým zraněním, když se puk odrazil od jeho ramene do pravé lícní kosti.

Poté přišla série vyloučení, které ani jeden z týmů nedokázal využít. Další velká šance přišla až na začátku 32. minuty, když se domácí Bursík prokličkoval před Vrbu, dobře vystřelil, ale gólman hostí jeho střelu nadvakrát se štěstím zkrotil. O čtyři minuty později měl stejný hráč další velkou šanci, jeho střelu zastavila tyč Vrbovy branky.

Na začátku 37. minuty se hnal prostějovský Zachar do úniku, ale Vydra s Prokopem ho stiskli mezi sebe a šanci mu zrušili. Padající Zachar dopadl na Prokopův kotník a ten měl potom problém zvednout se z ledu. Velkou vinu na tom měl Bc. Karel Vydra.

V závěru třetiny měl AZ ještě přesilovku, ale branku se mu vstřelit nepodařilo. Po dvou třetinách tak stále platil stav 1:1.

Třetí třetina přinesla o poznání opatrnější hokej, oba týmy se soustředily na to, aby neinkasovaly. Jako blesk z čistého nebe tak přišla branka Patrika Rimmela ve 49. minutě, který vymetl šibenici Vrbovy branky. V 52. minutě hráli hosté přesilovku, kterou zásluhou Lubomíra Korhoně, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě, využili.

V 56. minutě využili Jestřábi další přesilovku a otočili tak zápas. To bylo, když Pavel Handl vyjel z rohu a trefil se přesně do levého horního růžku Danečkovy branky. V téže minutě dostali domácí možnost přesilové hry, kterou díky Martinovi Balčíkovi i s velkým štěstím využili. Domácí obránce zatáhl puk z třetiny, nahodil jej do útočného pásma, kde se odrazil od Vrbova kotníku, od zadního mantinelu zpět k tyči prostějovského brankáře, kde zůstal stát a Balčík jej posunul do sítě.

Za stavu 3:3 se zápas hrál už velmi opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Po 60. minutách tedy zápas nepoznal vítěze.

V prodloužení víc chtěl vyhrát domácí Azet, ale branky nedosáhl a zápas tak dospěl k rozuzlení v samostatných nájezdech. V těch byli úspěšnější domácí, když se první rozjel Robert Najdek, jenž předvedl perfektní kličku do bekendu, na kterou Vrba neměl nárok. Po něm se k nájezdu rozjel hostující Černý, který zkusil střelu, tu mu však Daneček chytil. Další v pořadí byl domácí Prokop, který udělal Vrbovi kličku a po ledě jej překonal. Za Jestřáby jel další nájezd Korhoň, zkusil střelu mezi Danečkovy betony, ale na domácího gólmana si nepřišel. Vítěznou branku si připsal Robert Najdek.

Tím bylo rozhodnuto o vítězství domácího Azetu, který tak potvrdil svou první pozici ve druhé lize skupiny východ.


autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.