> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Dýně a strašidla dělají společnost

vloženo: 04.11.2012           komentářů: 0

Dýně a strašidla dělají společnost nejmenším pacientům prostějovské nemocnice
Dětské oddělení prostějovské nemocnice se během tohoto týdne proměnilo doslova v kulinářskou dílnu. Mohou za to žákyně SZŠ Prostějov, které si pro nejmenší pacienty prostějovské nemocnice připravily první listopadový den Halloweenské dopoledne. S dětmi společně vyřezávaly dýně, malovaly strašidla a jiné obrázky, které nyní zdobí celé dětské oddělní.

Žákyně přišly v krásných čarodějnických převlecích a přinesly si spoustu malých i větších dýní. „Nejprve dětem přečetly pověst O rozsvícené dýni a potom společně s dětmi a jejich maminkami zdobily dýně, vymalovávaly strašidýlka, malovaly tematické obrázky a povídali si o podzimu, o strašidlech a Halloweenu. Z vyrobených produktů vznikla po celém oddělení krásná podzimní dýňová výzdoba. Děti měly krásný zážitek a na chvíli zapomněly na svoje starosti,“ popisuje vrchní sestra dětského oddělení Jitka Voříšková.
Dětské oddělení Nemocnice Prostějov zajišťuje ambulantní a nemocniční péči pro děti od jejich narození až do devatenácti let věku. O děti pečují kvalifikovaní lékaři a dětské sestry. O vysoké úrovni svědčí udělení akreditace Ministerstvem zdravotnictví ČR v roce 2007. Akreditace byla udělena v oboru Dětské lékařství a to v plném rozsahu.

Ing. Hana Szotkowská, mluvčí holdingu AGEL

autor: Ing. Hana Szotkowská

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.