> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Na šťopkách

vloženo: 08.11.2012           komentářů: 1

Chceš se dozvědět víc o přírodě? Zkusit si výzkum? Nebojíš se překročit práh svého domova a vyrazit ven? Umíš surfovat internetem a hledat v knížkách? Chodíš do 8. nebo 9. ročníku ZŠ nebo na střední? Chceš poznat lidi podobného ražení nebo jen podniknout něco nového se svými kamarády? Tak se zapoj do přírodovědné korespondenční soutěže

Na šťopkách!

Pro koho soutěž je?

pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty SŠ, pro jednotlivce i týmy

Pravidla:

zapojit se můžeš kdykoliv během školního roku
každý člen si může zvolit členství: soutěžící - plní úkoly v přírodovědné soutěži a mohou se účastnit také víkendových a prázdninových akcí, které pro ně pořádáme. Ale mohou být i jen víkendáři, kteří jezdí jen na víkendové pobyty, prázdninové akce a výlety.
pokud soutěžíš, můžeš plnit úkoly sám nebo v týmu
stáhneš si zadání aktuálního kola podle kalendáře a pošleš na adresu martina.cizkova zavináč lipka.cz jeho řešení
po uzávěrce každého kola pořadatelé rozesílají jednotlivým týmům svá hodnocení v podobě získaných "voček" - soutěžní měny, ale i slovní hodnocení a doporučení pro příští kola
na konci roku se vyhodnotí nejlepší práce a ty budou odměněny
během roku se můžeš zdarma účastnit víkendovek v různých chráněných územích v ČR

Proč se zapojit?

Na šťopkách je pro mladé lidi, kteří neočekávají luxusní hmotné ceny, ale spíše vyhledávají netradiční způsob objevování přírody mimo školní lavice, chtějí si vyzkoušet výzkum v terénu a zažít obtížně dosažitelné akce. Jako jsou například návštěvy jeskyní přímo ve společnosti jeskyňářů nebo cestování, víkendy v zajímavých přírodních lokalitách a exkurze s přírodovědci. Kromě toho je to ideální příležitost poznat další vrstevníky podobných zájmů, dozvědět se spoustu nových zajímavostí o přírodě a účastnit se aktivně její ochrany.

Protože soutěž probíhá v rámci projektu Vzdělávání k udržitelnému rozvoji pro střední školy (VUR), jsou akce pro přihlášené účastníky ze SŠ zdarma.

Pokud chceš soutěžit jako jednotlivec nebo v týmu pošli přihlášku do soutěže (.doc), pokud se chceš účastnit pouze víkendovek pošli registrační list (.doc) elektronicky na e-mail: martina.cizkova zavináč lipka.cz

Více informací o soutěži najdete na www.nastopkach.wz.cz nebo na e-mailu: martina.cizkova zavináč lipka.cz

autor: www.icmprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.