> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Zion Squad slaví sedmé narozeniny

vloženo: 14.11.2012           komentářů: 1

Prostějovská reggae kapela Zion Squad funguje už 7 let. Koncert k oslavě proběhne v klubu Apollo 13 v Prostějově. Popřát jim přijede neméně úspěšná olomoucká reggae-rocková kapela HomeBwoyRasta a Jahneral soundsystem z Brna.

Zion Squad slaví sedmé narozeniny
Před 7 lety ukázali Prostějovu, co je to reggae hudba a začali tak šířit její poselství dál. Ani po takto dlouhé době se jejich cíle nezměnily. Reggae propagují stále, jen v širším měřítku - na začátku hráli pro 50 diváků nyní i pro tisíc, dříve zvali do Prostějova lokální reggae hudebníky a teď sem jezdí hvězdy z celé Evropy. Rockers reggae kapela Zion Squad funguje už 7 let a k této příležitosti zahraje v prostějovském klubu Apollo 13. „Když jsme začínali prvním koncertem na Cyrilometodějském gymnáziu v tamním klubu, nikdo z nás netušil, kam až to dotáhneme,“ usmívá se manager kapely Vítězslav Lužný „za 7 let jsme toho zvládli myslím dost. Máme za sebou album a chystáme se na další, vydali jsme několik úspěšných singlů, procestovali jsme s naší hudbou takřka celou republiku a podívali jsme se i za hranice.“ Kapela za dobu své existence prošla mnoha změnami, jak to u studentských kapel bývá. Nyní zakotvila na počtu 9 členů. „Změn bylo hodně a asi jich ještě pár bude, ale to je život. Ze studentů se stali pracující lidi a někdy už prostě povinnost se zábavou snoubit nejde. A hudba pro nás naštěstí dál zůstává zábavou.“ podotýká Lužný. Kapela, která je podporována městem Prostějov, obchodem Subform nebo 1.prostějovským GrowShopem, tak směle míří do dalších úspěšných let, snad i úspěšnějších.
Přesvědčit se o aktuální formě kapely a popřát vše nejlepší do dalších let, tak fanoušci budou moci 30. listopadu v klubu Apollo 13. Pogratulovat přijede mimo jiné olomoucká reggae-rocková kapela HomeBwoyRasta, která si podmanila porotu v českém finále European Reggae Contest 2010. Díky tomu vystupovala i na světoznámém reggae festivalu Rototom Sunsplash ve Španělsku. Těšit se můžete nejen na jejich originální tvorbu, ale i skvělé hity třeba od anglických Steel Pulse. Zbytek večera obstará dvojice DJů z brněnské Jahneral crew. Večer začíná ve 20 hodin a protáhne se nejspíš do brzkých ranních hodin.

http://www.youtube.com/watch?v=N1WVcVCFGjo
(http://www.youtube.com/watch?v=N1WVcVCFGjo)

www.zionsquad.com(http://www.zionsquad.com)
www.bandzone.cz/zionsquad(http://www.bandzone.cz/zionsquad)
www.myspace.com/zionsquad(http://www.myspace.com/zionsquad)
www.facebook.com/zionsquad(http://www.facebook.com/zionsquad)

autor: Vítězslav Lužný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.