> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Zase kecy zlodějna co víc .

vloženo: 16.11.2012           komentářů: 1

Smlouvou o sKartách byla vláda podfouknuta, tvrdí premiér. Žádá změnu
16. listopadu 2012 11:02
Nebývale ostře se premiér Petr Nečas vyjádřil o projektu sKaret pro výplatu sociálních dávek. "Vláda a koalice byly tou smlouvou trošku podfouknuty," řekl Nečas při uvádění nové ministryně Ludmily Müllerové do úřadu. Jeho podmínka i koaliční dohoda byla podle něj taková, že sKarty, které prosadil exministr Jaromír Drábek, nebudou povinné.
Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová při uvádění do úřadu

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová při uvádění do úřadu premiérem Petrem Nečasem. | foto: Josef Kopecký, iDNES.cz

"Nedovedu si to představit jinak, než že by to bylo dobrovolné," řekl v pátek Nečas. Povinně by se měly karty podle něj používat jen při podezření na zneužívání peněz od státu, a to u dávek v hmotné nouzi.

Nová ministryně Müllerová řekla, že bude jednat o budoucnosti sKarty jak se zástupci zdravotně postižených, kteří se proti sKartě bouří, tak s politiky napříč spektrem a hlavně s dodavatelem sKaret.
Smlouva o sKartách

Ministerstvo práce uzavřelo letos v lednu na sKarty smlouvu na 12 let s Českou spořitelnou. Podepsal ji bývalý první náměstek Vladimír Šiška, který je obviněn z podplácení. Podle premiéra byla smlouva uzavřena bez vědomí politiků. Podle ní by mělo přes sKarty protéct 98 procent všech dávek a podpor a banka očekává, že by se tak mohly v budoucnu vyplácet i důchody.

Bez dohody s Českou spořitelnou, s níž uzavřelo smlouvu bývalé vedení ministerstva, totiž změna nebude možná. Respektive možná by byla, ale majitel spořitelny, rakouská společnost Erste, by mohla vymáhat po českém státu odškodnění v arbitráži. Nečas věří, že k ničemu takovému nedojde.

"Nejde o jedinou finanční transakci a nebude chtít mít rozladěné vztahy s vládou," řekl Nečas na adresu skupiny Erste vlastnící spořitelnu.
Müllerová chce přívětivější ministerstvo, ne úřad strachu

Müllerová při uvádění do funkce řekla, že bude chtít vnímání ministerstva výrazně změnit. "Ráda bych přispěla ke změně komunikace v našem úřadě," řekla. Lidé, kteří přijdou do kontaktu s ministerstvem, by měli mít "pocit jistoty, bezpečí a ne strachu".

Müllerová ve vládě nahradila svého stranického kolegu Jaromíra Drábka z TOP 09, který rezignoval v říjnu kvůli aféře svého tehdejšího prvního náměstka Vladimíra Šišky, trestně stíhaného kvůli podezření z uplácení. Spolu se Šiškou je stíhán také ředitel odboru IT ministerstva Milan Hojer (více o případu zde).

Podle policie nabídl dlouholetý Drábkův blízký spolupracovník Šiška firmě OKsystem zakázku za 100 milionů korun, pokud stáhne stížnost, kterou podala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firma OKsystem napadla to, jakým způsobem ministerstvo změnilo systém vyplácení sociálních dávek, přičemž ji ministerstvo "odstavilo".

Příchod Ludmily Müllerové do funkce je už jedenáctou změnou ve vládě Petra Nečase. Z šestnáctičlenné sestavy kabinetu jsou nyní tři ženy. "Přichází člověk, který resort zná," ocenil Nečas Müllerovou, která už dříve byla náměstkyní na ministerstvu a v poslední době byla Drábkovou poradkyní.
Bude jen prodlouženou rukou Kalouska, tvrdí ČSSD

Opoziční ČSSD se obává, že Müllerová bude jen prodlouženou rukou ministra financí Miroslava Kalouska a svého předchůdce Drábka. Bude tak prý pokračovat v politice, kterou sociání demokraté označují za asociální. V pátek to prohlásil předseda Senátu Milan Štěch, který si Müllerovou pamatuje jako nevýraznou senátorku.

Štěch se obává i toho, zda na ministerstvu nebude pokračovat údajné dohazování zakázek spřáteleným firmám. Sociální demokraté proto chtějí, aby Müllerová řekla, zda prověří všechny projekty, které řídil Šiška.

Měla by podle ČSSD odpovědět i na další otázky. Zda zastaví projekt sKaret, zda bude pokračovat ve spuštění druhého pilíře důchodové reformy a zda ukončí likvidační politiku státu vůči seniorům a obnoví valorizaci penzí. ČSSD chce také vědět, jestli Müllerová navrhne a prosadí zvýšení minimální mzdy. Müllerová už řekla, že v přípravě penzijní reformy bude pokračovat. sKarty zastavit nechce, hodlá jen vyjednat jiné podmínky.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mullerova-byla-uvedena-do-uradu-jako-nova-ministryne-p0k-/domaci.aspx?c=A121116_101703_domaci_kop

autor: Na Mírově je volno.

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.