> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Nucené práce zadarmo NE !!!

vloženo: 27.11.2012           komentářů: 0

Drsná ekonomka Švihlíková si oddychla: Konečně byla zase zrušena robota

Někteří Češi byli prý kvůli rozhodnutí exministra spravedlnosti Jaromíra Drábka (TOP 09) nuceni k vykonávání roboty. Ústavní soud se ale jeho nařízením postavil.

Povinná veřejná služba, kterou zavedl exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek zmizí z českých zákonů. Rozhodl o tom Ústavní soud. Na něj se obrátila ČSSD, která chtěla zrušit až 14 zákonů.
K práci už je nutit nebudou

Z rozhodnutí Ústavního soudu vyplývá, že úřad práce už nemůže vyškrtnout z evidence nezaměstnaného, který veřejnou službu odmítne. Tu museli lidé bez práce vykonávat, aniž by za ni dostávali mzdu.

Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský v odůvodnění rozhodnutí uvedl, že povinná veřejná služba v rozporu s některými ustanoveními Listiny základních práv a svobod. "U uchazečů o práci může povinnost vykonávat veřejnou službu způsobovat ponížení dotýkající se jejich vlastní důstojnosti," prohlásil Rychetský.
Ekonomka se raduje

Ekonomka Ilona Švihlíková, která Drábkovo nařízení dlouhodobě kritizovala jako protiústavní, je rozhodnutím soudu nadšená. "Je to za dnešek první dobrá zpráva," komentovala pro ParlamentníListy.cz rozhodnutí sboru Pavla Rychetského levicově zaměřená ekonomka, která se nebojí ani odvážných vyjádření.
Středověká robota

Třeba 17. listopadu na Václavském náměstí hovořila o nadvládě mafie. A servítky si nebere ani ohledně Drábkova zrušeného nařízení. "Bylo to v rozporu s Ústavou, za práci musí být mzda. Byla to robota jako ve středověku," uvedla pro ParlamentníListy.cz.
S rozhodnutím Ústavního soudu souhlasí třeba i odborářský boss, Bohumír Dufek z Asociace samostatných odborů. Ten však nechápe, proč přišlo až teď.
Proč to tak trvalo?

"Nevím, proč vždy Ústavnímu soudu všechno tak dlouho trvá. Úředníci a stát si myslí, že mohou vše, že jim lidé musí sloužit. Ale to není pravda," řekl ParlamentnímListůmc.cz Dufek. Podle něho by po rozhodnutí ÚS měly nastat i konkrétní kroky. Třeba vrácení dávek těm, kteří o ně kvůli Drábkovým nesmyslným krokům přišly.
"Stát nemůže nutit lidi, kterým vyplácí podporu, k nuceným pracím," argumentuje Dufek.

Rozhodnutí Jaromíra Drábka nařizovalo nezaměstnaným přijímat veřejně prospěšnou práci, za niž neobdrželi mzdu. Pokud ji nepřijali, mohli být vyškrtnuti z evidence Úřadu práce.

autor: www.parlamentnilisty.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.