> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Slezan padl s Jestřáby

vloženo: 05.12.2012           komentářů: 0

Slezan padl s Jestřáby i počtvrté, rozhodla třetí třetina

Slezan padl s Jestřáby i počtvrté, rozhodla třetí třetina Opavští hokejisté znovu změřili síly s prostějovskými Jestřáby, s nimiž se v letošním ročníku potkali už počtvrté. Pokaždé ale odcházeli jako vítězové Prostějovští a nejinak tomu bylo dnes na slezském ledě. Opava se sice zásluhou Chalupy ujala vedení, ale hosté v rozmezí tří minut ve třetí třetině zasadili Slezanu tři tvrdé direkty a po zásluze zvítězili.

22.kolo, středa 5.12.2012
HC Slezan Opava - HK Jestřábi Prostějov 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. Chalupa (Galvas, Bednárek), 60. Tůma (Vítek, Měch) – 31. Kumstát (Duba), 46. Novosad (Duba, Handl), 47. Šebek (Zachar), 48. Novosad (Duba, Jedlička). Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 264. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4, 2:4.
HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler, Kysela, Vrábel – L. Černý, Měch, Herman – Pavelek, Mlýnek, Kocián – Wolf, Chalupa, Vítek – Vlašánek.
HK Jestřábi Prostějov: Vrba – Jedlička, Kolibár, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes – Handl, Duba, Novosad – M. Černý, Šebek, Zachar – Berčák, Kryl, Ševčík.
Komentář k zápasu

První třetina nabídla svižný hokej. Krátce po úvodním buly se zajímavým průnikem prezentoval Handl, ale jeho projektil proletěl těsně vedle levé tyčky. Na druhé straně nestačily Mlýnkovi ani tři pokusy k překonání Vrby z bezprostřední blízkosti. Pak z mezikruží nebezpečně vypálil lídr opavského bodování Chalupa, Vrba však jeho puk vytěsnil nad horní tyčku.

Poté domácí polilo horko. Necelou minutu po Vítkově vyloučení putoval na trestnou Tichý, který vyfasoval dvojitý trest. Opavští se však minutu a šest sekund dlouhé dvojnásobné přesilovce hostů se štěstím ubránili. V závěru první části propadl hostující obranou puk po odvážné akci Bednárka s Hermanem na zcela volného Chalupu, ale jeho rána z levého kruhu si do branky cestu nenašla.

V úvodu druhého dějství měla přes minutu dlouhou výhodu dvou hráčů v poli také Opava, tu sice nevyužila, ale po návratu Duby na led našel Galvas střílenou přihrávkou Chalupu, který se štěstím poslal Slezany do vedení. Opavský náskok mohl zvýšit Vítek, ale v pádu netrefil poloprázdnou branku a krátce nato se nepovedlo překonat Vrbu ani L. Černému.

Ve 31. minutě ale nadvakrát poslal kotouč pod horní tyčku Kumstát a vyrovnal. Slezan si mohl ve vlastním oslabení vzít vedení zpět, když Wolf unikal sám na Vrbu, ale svým bekhendovým blafákem si na prostějovského strážce svatyně nepřišel. Necelou minutu před koncem druhého dějství jel Novosad trestné střílení, ale jeho ledabylá klička Šafránkovi problémy neudělala.

Ve třetí tercii ale hosté odstartovali obrat. Nejprve v čase 45:55 našel Duba parádní přihrávkou Novosada a ten strhl vedení na prostějovskou stranu. Jen pár sekund po následném vhazování obdržel dlouhou přihrávku do jízdy Šebek a zvýšil na 3:1 z pohledu hostů. Aby toho nebylo pro Slezan málo, za necelou minutu přidal čtvrtý zásah po krásném průniku a přesném zakončením s pomocí brankové konstrukce Novosad. Opavští byli zralí na ručník, ale jedenáct sekund před koncem základní hrací doby ještě přiložil malou náplast smutným příznivcům Slezanu Tůma, jenž korigoval na konečných 2:4.
Ohlasy trenérů
Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Věděli jsme, že Prostějov má vyrovnanou bilanci, je silný doma i venku. Chtěli jsme hrát z obrany, což se nám dvě třetiny dařilo. Mrzí mě však, že jsme neproměnili brankové příležitosti, které jsme si vypracovali. Ve třetí třetině dostal Prostějov během dvou minut utkání na svou stranu a bohužel jsme pak zcela odpadli. Hosté vyhráli zaslouženě.
Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov):

Nepodali jsme nejlepší výkon a myslím si, že po dvě třetiny jsme se trápili. Zejména v té druhé nás podržel gólman. Do třetí části jsme vstoupili lépe, dali jsme góly a pak už bylo rozhodnuto. Dvě třetiny jsme sice působili strašným dojmem, ale vyhráli jsme a to se počítá.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.