> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Pivotéka Ostrava DAMSIPIVO.CZ

vloženo: 11.12.2012           komentářů: 0

Nově v prodeji sudové víno z ARCIBISKUPSKÝCH VINNÝCH SKLEPŮ HOVORANY, specializuje se na produkci odrůdových vín. Při jejich výrobě není dovoleno doslazování moštu. Veškeré technologické procesy probíhají bez použití chemických konzervantů a stabilizátorů. Jediným konzervačním přípravkem je síra.

Pěstované odrůdy:

Rulandské bílé
Na celém světě patří Pinot blanc (jak zní název ve většině zemí světa) mezi klasická bílá vína. Barvu má světle žlutozelenou a jemnou květinovou vůni. Chuť plnou harmonickou elegantní s tóny červeného ovoce ale i chlebové kůrky. Lze podávat k hustším polévkám, paštikám i k uzenému masu.

Rulandské šedé
Jedná se o jednu z nejlepších francouzských odrůd, vyznačující se nádhernou harmonizací chutí a vůně, připomínající vůni čerstvého chleba. Doporučujeme k bílým masům - drůbeži, králičímu masu, rybám.

Ryzlink Rýnský
Tato odrůda pochází z Porýní. Má světlou žlutozelenou barvu, květinově kořenitou vůni, připomínající lipový květ, při vyzrání chutná po medu. Je bohaté na kyseliny. Právem je nazýváno „králem vín a vínem králů“. Vhodné k předkrmům, lehkým úpravám ryb, drůbeže a telecího masa.

Cabernet Sauvignon
Stará francouzská modrá odrůda, v poslední době nejoblíbenější. Víno má tmavou červenou barvu a výraznou vůni i chuť po černém rybízu a fialkách. Stárnutím nabývá na kvalitě. Je vhodné k hovězímu i telecímu masu.

Frankovka
Stará odrůda, původně asi z Rakouska. Barva rubínová s fialovými záblesky. Vůně jemně ostružinová, chuť kořenitá, ovocná s vyšší tříslovinou. Výborně se hodí ke zvěřině, kachně, guláši ke zralým sýrům nebo k některým úpravám pizzy.

Rulandské modré
Odrůda pochází z Burgundska, má světlou granátovou barvu, u starších vín s cihlově rubínovým odstínem. Víno má jemnou vůni s hořkomandlovým nádechem, u starších ročníků s tóny švestkové a ořechové vůně. V chuti je harmonické, sametově delikátní, jemně natrpklé. Podáváme k jemným typům ušlechtilých sýrů.

Skladem na prodejně v 1,5l PET láhvích:

Červené víno:
Cabernet Sauvignon
Rulandské modré
Merlot
Toledo
Frankovka

Bílé víno:
Tramín
Rulandské šedé
Veltlínské zelené
Muškát moravský
Sauvignon

DAMSIPIVO.CZ
28. října 102/243(vstup z ulice Jahnova)
709 00 Ostrava-Mariánské Hory
telefon: 603209963

autor: www.damsipivo.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.