> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Třetí čtvrtina rozhodla

vloženo: 13.12.2012           komentářů: 0

Třetí čtvrtina rozhodla o výhře Orlů v Ústí
Po jednoznačném vítězství proti celku NH Ostrava zavítali naši borci na sever Čech, do Ústí nad Labem, kde se střetli s tamním celkem, který momentálně zaujímá poslední místo v tabulce. Tým, vedený našim bývalým trenérem Bálintem, který se mezi tím stačil přemístit z Levic do Ústí, našemu tlaku vzdoroval prakticky až do poloviny utkání. Ve třetím kvartálu ale přišla rozhodující série v podání hanáckých Orlů, která nás poslala do dvouciferného a navíc dvacetibodového vedení. Za tohoto stavu se zápas už v poměrně klidném tempu dohrál a i když se domácím podařilo mírně snížit, my jsme se už o vítězství nemuseli strachovat. Z Ústí nad Labem si tak vezeme vítězství poměrem 91:75.

Vstup do dnešního utkání neměli sice naši Orli nejlepší, když hned v úvodní minutě prohrávali poměrem 0:6, ale velmi rychle se dokázali dotáhnout na domácí, kteří vyjímaje krátkého úseku, kdy hřiště ovládl prostějovský Dufault , vedli prakticky celou čtvrtinu a také ji dotáhli do vítězného konce – 21:19. Ve druhé části jsme už ale velmi rychle přebrali iniciativu a po úvodních koších jsme se díky pěti bodům Bratčenkova dostali do vedení 30:28. Ani oddechový čas domácího celku naše Orly už nezastavil. Vyhraný úsek poměrem 8:0 znamenal naše vedení a zvrat v utkání na 33:28, přičemž ztráta domácích na naše Orly stále narůstala. Severočeský celek se nedokázal prosadit v naší obraně a navíc jsme v útoku soupeře poměrně snadno přehrávali. Výsledkem tedy bylo nejvyšší vedení Orlů 44:35 dvě minuty před koncem první poloviny. Domácí ale naneštěstí pro nás zaznamenali díky velezkušenému Hrubému čtyři body a snížili na poločasový stav 39:44.

Zatímco v první polovině utkání jsme s domácím celkem hráli poměrně vyrovnanou partii, ve třetí části jsme jednoznačně zamířili k dvoubodovému zisku. Do této fáze zápasu jsme vstoupili velmi tvrdě a po třech a půl minutách, ve kterých domácí nezaznamenali ani bod, jsme my zaznamenali sedmnáct bodů a tím jsme získali rozhodující náskok 61:39. Teprve po této rozhodující šňůře 17:0 domácí s naším celkem srovnali krok, ale to už bylo poměrně pozdě. Naši Orli vedli komfortním náskokem a v jejich hře panovala jistota, která nás dovedla až do závěru celého utkání. V tom jsme bohužel přišli o rozehrávače Ventu, který si po kontaktu s domácím Horákem na pár týdnů od basketu odpočine. Domácí pak v samotném závěru utkání mírně snížili na patnáct bodů, ale to už nemohlo náš dvoubodový zisk na severu Čech nijak ohrozit. Z Ústí nad Labem si tak vezeme vítězství poměrem 91:76.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK PROSTĚJOV 76:91 (21:19 39:44 50:73)

SLUNETA Ústí nad Labem: Ličartovský 18 (4 ztráty), Horák 16 (7 doskoků), Hrubý 11 (7 doskoků), Radojičič 10 (3 asistence, 5F+, 3 ztráty), Reese 8

BK Prostějov: Marko 19 (trojky 10/4, 6 doskoků, 4 asistence), Dufault 18 (6 doskoků), Kohout 13 (8 doskoků, 4 bloky), Bratčenkov 11, Pandula 10 (4 asistence, 5F+), Švrdlík 10 (6 doskoků)

STŘELBA 3B.: 10/3:30/10

STŘELBA 2B.: 49/24:36/22

TH: 27/19:25/17

Doskoky: 31:38

CHYBY: 22:21

ROZHODČÍ: Macela Miroslav, Baloun Jan, Linhart Tomáš;

KOMISAŘ: Výborný Rudolf

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.