> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

JAK SE NEDOSTAT DO DLUHOVÉ PASTI

vloženo: 18.12.2012           komentářů: 0


JAK SE NEDOSTAT DO DLUHOVÉ PASTI
Čtyři pravidla, jak si nedat nejhorší dárek pod stromeček - dluh,
který nejste schopni splácet

(Praha, 18. prosince 2012) Prosinec je měsíc, který pro každou rodinu znamená zvýšení výdajů. Půjčka je způsob, jak řada rodin v České republice řeší náklady na vánoční dárky a oslavu Vánoc. Máme však na půjčku? Odborníci varují, že klíčové je odhadnout své finanční možnosti. Řada lidí si totiž úplně neuvědomuje, že po Vánocích bude muset půjčku nebo úvěr často dlouho splácet. Vzhledem k tomu,
že až polovina rodin v ČR nemá systém sledování domácích financí*, stávají se Vánoce „časovanou bombou“ pro vznik dluhů. Přinášíme proto čtyři základní kroky, jak se nedostat do dluhové pasti.

 Zhodnoťte své finanční možnosti – pomůže kalkulačka domácího rozpočtu
Nejprve bychom měli zhodnotit své současné finanční možnosti. Je dobré si sepsat příjmy
a výdaje na daný měsíc. Na jednu stranu si napišme měsíční příjem, odměny, stravenky či jiné příjmy. Na druhou stranu poznamenejme všechny plánované výdaje za měsíc prosinec: pravidelné poplatky (za byt, elektřinu, televizi, rádio, telefon, atd.), splátky úvěrů, náklady
na štědrovečerní večeři, na dárky atd. Máte-li přístup k internetu, můžete si snadno spočítat váš disponibilní zůstatek (peníze, které po všech výdajích máte k dispozici) na speciální kalkulačce domácího rozpočtu, který naleznete na www.nasedluhy.cz.
 Pokud půjčku, tak si do detailu přečtěte smlouvu!
Za druhé, pokud výdaje překročí částku, která je vám k dispozici, máte dvě možnosti. První, můžete snížit náklady spojené s Vánoci tím, že koupíte méně dárků, případně se můžete domluvit se svými blízkými, že v letošním roce dostanou dárky pouze děti. Druhou možností je využít zdroje financování, jako jsou úvěr nebo rychlá půjčka od bank a finančních společností. Nabízejí celou škálu půjček a úvěrů za různých podmínek. Je velmi důležité si dobře pročíst, za jakých podmínek vám daná společnost finanční prostředky půjčí. Musíte vzít v úvahu následující faktory: úroková sazba, poplatky, dodatečné náklady, jako je pojištění (ne vždy je potřeba), maximální počet splátek atd.
„Pokud se rozhodnete, že si chcete letošní Vánoce užít a vzít si úvěr nebo půjčku, není na tom nic špatného. Finanční závazek je přirozený jev v každém hospodářství. Důležité je pouze, půjčit si zodpovědně a mít na paměti, že peníze budete muset vrátit,“ říká Vítězslav Kus, obchodní a marketingový ředitel KRUK International.
 Nejste si jisti půjčkou nebo smlouvou? Poraďte se!
Pokud si nejste jistí, zda dobře rozumíte všem podmínkám smlouvy, či jaký úvěr či půjčku vybrat, obraťte se na společnosti poskytující finanční poradenství, aby vám pomohly najít
nejlepší řešení pro vás. Jednou z takových organizací je i Poradna při finanční tísni, kde vám poradci poradí zcela zdarma.

 Nemůžete splácet? Nestrkejte hlavu do písku, zavolejte ihned věřiteli!
A pokud by se snad stalo, že se v novém roce dostanete do platební neschopnosti, neotálejte
a ihned kontaktujte svého věřitele, hledejte aktivně způsob řešení dluhového problému. Nestrkejte hlavu do písku. Domluva s věřitelem, nastavení splátkového kalendáře dle vašich aktuálních finančních možností je nejlepší způsob, jak se dostat z dluhové pasti. Budete-li potřebovat poradit, můžete využít Horkou linku DNE BEZ DLUHŮ 800 720 100.

Stručně řečeno, pokud vám před Vánoci chybí finanční prostředky, pokuste se najít úspory v domácím rozpočtu. Pokud to nestačí, nebojte se využít služeb banky nebo úvěrové instituce. Podívejte se, co přesně nabízejí a vyberte to nejlepší řešení pro vás.
„Mějte na paměti, že za rok tu budou Vánoce znovu, a možná si znovu budete chtít půjčit. Proto je důležité platit své závazky včas a řádně, abyste byli pro banku či úvěrovou instituci důvěryhodný partner“, dodává Kus.

* 50% domácností v ČR nemá systém sledování domácích financí, to je údaj, který vyplynul
z průzkumu společnosti KRUK International s názvem Finance v domácnosti, který se uskutečnil během října a listopadu 2012. Zúčastnilo se ho 840 respondentů ze všech krajů České republiky. Pro KRUK International ho zpracovala společnost STEM/MARK.

O Poradně při finanční tísni
Poradna při finanční tísni (Poradna) je obecně prospěšnou společností poskytující zdarma rady a konzultace osobám zadluženým a předluženým, případně těm, kteří se teprve chystají půjčit si finanční prostředky. Specializuje se na vyhotovení návrhů na oddlužení – osobní bankrot. Poradna nabízí své bezplatné služby od roku 2008 v Praze, od roku 2009 v Ostravě a od roku 2010 v Ústí nad Labem. Výjezdní pobočky navštěvují profesionální poradci Poradny pravidelně v Litvínově, Šumperku, České Lípě, Hradci Králové a v Plzni. Partnery Poradny jsou Česká spořitelna, Českomoravská stavební spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka, Raiffeisenbank, Stavební spořitelna České spořitelny, UniCredit bank, nadace Erste Stiftung, Fakulta podnikohospodářská VŠE a Sdružení českých spotřebitelů.
Více informací naleznete na webu: http://www.financnitisen.cz/
O společnosti KRUK
Společnost KRUK International s.r.o. (KRUK) je členem skupiny KRUK, založené v roce 1998, která je mezinárodní společností zabývající se správou pohledávek na středoevropských a východoevropských trzích. Činnost společnosti se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. KRUK spravuje pohledávky bank, pojišťoven, telefonních operátorů i poskytovatelů energií a jiných služeb. Motto společnosti „Pomáháme splatit dluhy“ je výsledkem inovační politiky orientované na smírná řešení. Partnerský přístup k zadluženým osobám a firmám a pochopení jejich situace jsou hlavní přednosti, kterými se firma vyznačuje. Cílem tohoto přístupu je motivovat zadlužené osoby k zahájení jednání s KRUKem o splacení dluhů ve formě splátek, které si mohou dle své aktuální finanční situace dovolit.
Skupina KRUK působí v současné době v Polsku, České republice, na Slovensku a v Rumunsku.

Více informací o společnosti KRUK je k dispozici na webu http://cz.kruk.eu/


autor: http://cz.kruk.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.