> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli nezvládli druhou polovinu

vloženo: 19.12.2012           komentářů: 0

Orli nezvládli druhou polovinu a z Levic odjíždí s porážkou
Orlům už chybí opravdu málo do toho, aby k utkáním nastupovali v sedmi lidech a získali přezdívku SEDM STATEČNÝCH. Dnešek tomu bohužel nebyl výjimkou a proti překypující lavičce levického Astrumu, kterému se naopak hráči téměř nevlezou na střídačku, zahájil utkání vyrovnanou partií. V té měli sice zprvu navrch domácí, ale posléze jsme se do vedení dostali my a drtivou většinu druhého kvartálu jsme udávali tempo. Zlom v utkání ale přišel ve třetí periodě, ve které domácí začali výrazně přehrávat naše podkošové hráče, čímž získali desetibodové vedení. V závěrečné čtvrtině navíc slovenský celek začal proměňovat těžké tříbodové střely a i když se naši Orli sebe víc snažili, na domácí to tentokrát nestačilo. My jsme se tak museli spokojit s porážkou poměrem 79:96 a nezbývá než se koncentrovat na poslední utkání v letošním roce a to ve čtvrtek proti Opavě.

Úvod dnešního zápasu probíhal formou bodových minisérií na obou stranách, přičemž tu nejvýraznější, šestibodovou zaznamenali naši Orli, kteří se z pětibodové ztráty dostali do jednobodového vedení 10:9. Domácí pak ale otočili a velmi rychle si vypracovali náskok několika košů. Po trojce nejlepšího střelce domácího celku Fielde se dokonce dostali do sedmibodového vedení 22:15, ale pak přišla sedmibodová odpověď hanáckého celku a podařilo se nám tak náš deficit stáhnout do konce první části na tři body – 26:23.

Ve druhé části jsme se po koši Bratčenkova a Dufaulta dostali opět do vedení 32:31 a následně jsme začali skóre navyšovat. Našeho dnešního maxima jsme dosáhli o chvíli později, kdy jsme zaznamenali dva koše s faulem a vedli 39:33. Pak ale domácí začali využívat chyb v obraně, získávat fauly a proměňovat trestné hody. Rázem se tak náš náskok rozplynul a do šaten se v polovině utkání docházelo za vyrovnaného stavu 46:46.

Zatímco v první polovině bylo utkání poměrně vyrovnané, ve druhé dvacetiminutovce měli domácí už výraznou převahu. Od začátku dopravovali drtivou většinu míčů do vymezeného prostoru a tam přehrávali naše pivoty. My jsme nejdřív díky úspěšným tříbodovým střelám a dravým nájezdům drželi krok, ale poměrně rychle jsme upadli do osmibodového deficitu, který nakonec díky dvěma trojkám domácích dosáhnul dvouciferné hranice 68:58. V poslední části jsme se pak ze všech sil snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, ale domácí nejenom že se trefovali zpod koše, ale začali přesně zakončovat i z dlouhé vzdálenosti. Úspěšné koše Fieldse a Kylese nás posílaly neustále do kolen a ani oddechové časy trenéra Cholevy nápor domácích nezastavovaly. Nakonec jsme se dostali do třiadvacetibodového deficitu a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. V závěru jsme sice mírně stáhli, ale to už nemohlo na výsledku vůbec nic změnit. Ze slovenských Levic si tak odvážíme porážku poměrem 79:96 a nezbývá než přijít podpořit hanácké Orly ve čtvrtečním, posledním domácím zápase proti Opavě, aby byl tento kalendářní rok zakončen vítězstvím.Astrum Levice - BK Prostějov 96:79 (26:23 46:46 68:60)

Astrum Levice: Fields Brandon 25, Simmons Jeremy B.J. 20, Nuhanović Salih 13, Grznár Richard 10, Kyles David 10, Kemp Willie Devale 9, Marchyn Matej 1, Lehman Filip 0, Morávek Jaroslav 0, Sýkora Martin 0, Vojtek Jozef 0

BK Prostějov: Dufault Austin Lee 19, Švrdlík Kamil 12, Marko Roman 11, Prášil Jaroslav 11, Slezák Pavel 10, Pandula Dušan 8, Bratčenkov Vojtěch 5, Kohout Ondřej 3

STŘELBA 3B.: 20/9:17/9

STŘELBA 2B.: 47/24:44/23

TH: 30/21:10/6

Doskoky: 42:26

CHYBY: 18:22

ROZHODČÍ: Matějek Ivor, Kurz Vlastimil, Večeřa Pavel;

KOMISAŘ: Jančovič Josef

autor: BK PROSTĚJOV

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.