> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

O výhře Orlů nad Svitavami

vloženo: 06.01.2013           komentářů: 0

O výhře Orlů nad Svitavami rozhodnul v dramatické koncovce Venta
Necelých osmačtyřicet hodin po porážce od Pardubic nastoupili prostějovští Orli proti dalšímu východočeskému celku, tentokrát ze Svitav, aby znovu bránili domácí palubovku. Dnes byli ale domácí už bez cizince Dulaulta a zápas tak nebyl vůbec jednoznačný, ba naopak. Hosté po většinu úvodní čtvrtiny vedli a ve druhé části se dokonce dostali do sedmibodového vedení. Před polovinou jsme naštěstí dokázali tento nelichotivý stav zmírnit a s tříbodovou ztrátou jsme vstupovali do druhé poloviny. Tu jsme začali jak nelépe jsme mohli a sérií tříbodových košů jsme se propracovali do vedení 74:66, které jsme v úvodu posledního kvartálu ještě vylepšili 83:73. Hosté pak ale pořádně zabrali a naše vedení stáhli a kvůli naší nedisciplinovanosti jsme dokonce dovolili hostům vyrovnání 95:95 minutu před koncem. Pak ale přišly velké okamžiky Mateje Venty, který svým neohroženým nájezdem poslal Orly do vedení a následně po ubránění hostů byl faulován a poslán na čáru trestného hodu. Z ní opět nezaváhal a o našem vítězství bylo rozhodnuto 99:95.

Dnešní utkání, ke kterému už nenastoupil Američan ve službách Orlů Dufault, zahájili prostějovští Orli slušnou kombinační hrou, které je vynesla do vedení 10:8. Hosté ale díky úspěšným tříbodovým pokusům otočili a mírným náskokem si udržovali vedení. Toto vedení navíc v úvodu druhé části pomalu navyšovali a to i přes úspěšné tříbodové střely našeho Prášila. Ten v dané fázi zápasu dělal co mohl, aby nástup hostů zarazil a nakonec se to ve spolupráci s ostatními hráči domácího celku i povedlo a stáhli jsme náskok hostů na tři body 34:37. Svitavy pak ale znovu odskočily a to až na devět bodů, což bylo dnešní maximum 36:45 a s našimi Orly už to vypadlo velmi špatně. Oddechový čas trenéra Cholevy ale rozložení sil na palubovce změnil a my jsme závěr druhé části vyhráli poměrem 9:3 a stáhli náskok soupeře na tři body. Do šaten se tak odcházelo za stavu 48:45 pro hosty.

Stejně jako jsme vstoupili do druhé části, jsme začali i tu třetí a díky tříbodovým střelám v podání Prášila a Slezáka jsme se po dlouhé době dostali do vedení 56:53. Hosté pak sice otočili, ale to jim taky nevydrželo příliš dlouho a oba celky se začaly přetahovat o vedení a domácí publikum bylo svědky intenzivní přestřelky. Naštěstí pro nás jsme měli poslední slovo my a díky sérii 7:0 v deváté minutě jsme se dostali do prakticky rozhodujícího trháku na stav 74:66. Hosté pak sice mírně stáhli, ale přesto jsme do závěrečné části vstupovali s pětibodovým náskokem 76:71.

Úvod posledního kvartálu nám znovu vyšel a my jsme se dostali do devítibodového vedení, které jsme po trestných hodech Prášila ještě zvýšili na dnešní maximum 83:73. Bohužel po tomto maximu soupeř svoji hru o poznání zagresivnil a naše vedení se začalo pomalu vytrácet, až jsme tři minuty před koncem vedli pouze dvoubodovým rozdílem 91:89 a 93:91. Domácí Marko pak sice zvýšil na 95:91, ale následně přišla velmi důležitá chvíle zápasu, kdy jsme si dovolili inkasovat koš s faulem a aby toho nebylo málo, tak jsme ještě inkasovali technickou chybu a soupeř měl tak kromě trestných hodů i míč ze strany. Po všech „procedurách“ tak bylo nakonec vyrovnáno 95:95 a čtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby nebylo vůbec jasné, kdo vyhraje. Z naší strany se naštěstí dvacet vteřin před koncem dokázal po nájezdu prosadit Venta a protože jsme následující ofenzivní snažní soupeře ubránili, byl protivník nucen faulovat a opět to byl právě Venta, který se postavil na hranici trestného hodu. Zkušený slovinský rozehrávač ani z této pozice nezaváhal a zvýšil na 99:95. Hosté se pak sice pokusili o tříbodovou střelu, ale ani ta by jim už nepomohla a my jsme se tak mohli radovat z důležitého vítězství.

BK Prostějov -QANTO Tuři Svitavy 99:95 (22:24 45:48 76:71)

BK Prostějov: Kohout Ondřej 21, Prášil Jaroslav 18, Venta Matej 14, Slezák Pavel 13, Švrdlík Kamil 12, Marko Roman 10, Bratčenkov Vojtěch 6, Pandula Dušan 5

QANTO Tuři Svitavy: Deloach Michael Bradon 25, Mróz Pawel 24, Moravec Luboš 14, Jelínek Jiří 12, Macela Tomáš 6, Miloš Pavel 6, Sedlák Jakub 4, Šindelář Lukáš 2, Teplý Tomáš 2, Harčár Pavel 0

STŘELBA 3B.: 24/9:19/7

STŘELBA 2B.: 44/28:43/26

TH: 22/16:30/22

Doskoky: 30:29

CHYBY: 28:27

ROZHODČÍ: Paulík Robert, Kapl Antonín, Remenec Ondřej;

KOMISAŘ: Sudek Petr

autor: BK PROSTĚJOV

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.