> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Ivanův hattrick smetl Prostějov.

vloženo: 17.01.2013           komentářů: 1

Ivanův hattrick pomohl smést Prostějov!


V rámci třiatřicátého kola východní skupiny druhé hokejové ligy se podruhé v novém roce představili na domácím ledě hráči Baníku. Soupeřem jim byli hráči týmu LHK Jestřábi Prostějov aktuálně přebývajícího na třetím místě druholigové tabulky. Ačkoliv se utkání odehrávalo v komorní divácké kulise, přítomní nemohli své účasti litovat. Hráči Karviné předvedli takticky vyzrálý výkon a až na pár chvil ve druhé třetině předváděli bojovný výkon obohacený tím nejdůležitějším hokejovým kořením, tedy góly. O ty se dnes především zasloužil excelentní Marek Ivan, autor tří z nich (a pěti kanadských bodů celkem).
33.kolo, středa 16.1.2013

HC Baník Karviná
6:2
HK Jestřábi Prostějov
Branky a nahrávky: 15. Zajac (Ivan, Rosůlek), 17. Samiec (Blatoň, Zajac), 19. Ivan (Mikšan), 34. Ivan (Luka, Javín), 44. Javín (Ivan, Deutsch), 58. Ivan (Moravec, Deutsch) - 17. Jedlička (Hand, Duba), 33. Duba (Jedlička, Šebek). Rozhodčí: V. Šutara - R. Vengřín, V. Rožánek. Vyloučení: 10:9 + Kumstát (PRO) 10 min. nesportovní chování. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC Baník Karviná: Iláš (Smolka) - Javín, Deutsch, Kowalczyk, Zajac, Vnenk, Sznapka, Krause - Moravec, Samiec, Luka, Mikšan, Ivan, Rosůlek, Blatoň, Saliji, Nystedt, Zuber, Miczek.
HK Jestřábi Prostějov: Vrba (od 21. Vydržel) - Kumstát, Kaluža, Jedlička, Finkes, Arnošt, Tomiga - Handl, Duba, Berčák, Černý, Šebek D., Zachar, Stráněl, Novák, Kryl, Ševčík.
Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili živěji hosté. Pár chvil po úvodním buly střelu Adama Arnošta nebezpečně tečoval Michal Černý, ale David Iláš svůj dnešní první zákrok zvládl. Posléze byla prověřena i pozornost hostujícího Adama Vrby, to když karvinští najížděli ve třech proti dvěma soupeřům. Zakončení akce se ujal Martin Zajac, jehož střela švihem skončila v lapačce prostějovského gólmana. Tyto první akce jakoby předurčily dění následujících minut. Obě družstva předváděla nevýraznou hru a do jejího rámce přesně zapadaly občasné a neškodné střely ze střední vzdálenosti, s nimiž brankáři neměli příliš mnoho práce. Z popsaného ospalého stereotypu úvodních fází zápasu vyčnívala snad jen akce vybojovaná Robinem Ševčíkem, který zastavil rozehrávku Lukáše Vnenka a nahrával ke druhé tyči, kde na Černého doslova zívala prázdná branka. Tato vyložená příležitost ovšem gólem neskončila. Stejně jako šance Marka Ivana, který se doslova vřítil do útočného pásma a dokázal tvrdou střelou ohrozit i Vrbu. Ten ji vyrazil pouze před Davida Mikšana, jehož dorážku však zablokoval Pavel Kumstát. V patnácté minutě ovšem dostaly spoře obsazené ochozy promrzlého fryštátského zimního stadionu první impuls ke gólové radosti. Aktér předchozí situace Ivan si u mantinelu mazaně počkal na okamžik, kdy mu Martin Zajac přebruslil za modrou čáru a bezprostředně poté mu napříč útočným pásmem perfektně přihrál. Slovenský útočník pak jen zamířil a trefil se přesně nad Vrbovo rameno. Po této události následovaly další akce končící gólem. V sedmnácté minutě hosté využili přesilovou situaci a zásluhou nenápadné střely Roberta Jedličky srovnali. Radost jim ale nevydržela příliš dlouho. Ještě v téže minutě byla Baníku, po nedovoleném zákroku na jednoho z jeho hráčů, ponechaná výhoda a v ní nahodil puk na bránu Jan Blatoň. K následné dorážce se dostal David Samiec, jehož zásluhou tak šli domácí opět do vedení. A v devatenácté minutě bylo ještě veseleji. První nájezd Davida Mikšana s Lumírem Rosůlkem na jediného beka hostí ještě gólem neskončil, ale vzápětí se k puku prodral skrz dva obránce Marek Ivan a hostujícího brankáře propálil, čímž zajistil Karviné po první dvacetiminutovce dvougólový náskok.

Na začátku druhé periody došlo ke změně v prostějovské kleci, když třikrát inkasujícího Vrbu vystřídal Lukáš Vydržel. A ten měl velmi brzy možnost prokázat svůj postřeh. Bombu Miroslava Javína vyrazil pouze před Davida Moravce, jenž nedokázal nečekaně se před ním objevený touš zvednout přes jeho beton, za kterým už žádné jiná překážka nečekala. Po skórování volal i nájezd dvou domácích hráčů na jediného obránce při přesilové hře, ale nakonec zůstalo pouze u přání. Popisovaná událost však alespoň svěřencům Aleše Flašara přinesla přesilovku pěti pro třem. Během ní střídající Vydržel jednoznačně dokázal, že brankářskou výstroj nemá oblečenu náhodou. Dokázal totiž pokrýt tutovky Mikšana i Samiece a svůj tým významným způsobem podržel a domácí tak mohli jen nechápavě kroutit hlavou nad jeho zákroky. Ve třiatřicáté minutě se navíc již poněkolikáté v sezoně potvrdilo, že nevyužít dvojnásobnou přesilovou situaci se nevyplácí. Jestřábům totiž stačilo po vyloučení Pavla Kowalczyka několik vteřin ke snížení skóre zásluhou Lukáše Duby, respektive jeho teči po střele Roberta Jedličky od modré. Jenomže domácí, a dnes nikoliv poprvé, raketově odpověděli. Ve čtyřiatřicáté minutě se po střele Vladimíra Luky kus černé pryže odrazil před prázdnou bránu na hůl Marka Ivana, který jej zametl za čáru. Autor gólové přihrávky mohl následně sám skórovat, když byl Zdeňkem Deutschem vyslán do samostatného nájezdu, ale ve finále trefil jen spojnici branky hanáckého týmu. Tým z nejúrodnější části naší vlasti se poté mohl, zásluhou nepozornosti baníkovské obrany, dostat nadostřel jediného gólu, ale proti megašanci Davida Šebka vytáhl Iláš famózní zákrok a zabránil tak nejhoršímu. Ještě před ukončením druhé třetiny byl ve vyložené šanci faulován Jedlička a hlavní arbitr zápasu nekompromisně nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavil sám postižený, ale úspěchu nedosáhl. Iláš mu totiž vypíchl v nejideálnějším okamžiku puk a tím vlastně i ukončil čtyřicátou minutu základní hrací doby.

Její poslední část byla zahájena dalším střeleckým úspěchem Baníku. Ve třiačtyřicáté minutě předvedli jeho hráči dobrý pohyb v útočném pásmu a skvěle si vyměnili pozice. Ivan nakonec před bránou našel Miroslava Javína a ten propálil Vydržela skulinkou pod rukou. Družina kolem Petra Zachara málem zkorigovala výsledek v minutě devětačtyřicáté. To Tomáš Stráněl hned po přechodu přes modrou čáru nastřelil kotouč, přičemž Iláš jej jen nadzvedl nad sebe. Ten pak doplachtil až na břevno a odrazil se do brankoviště, kde jej domácí brankář zalehl. Když už to vypadalo, že poslední zajímavou scénou dnešní podívané bude ještě v zárodku uhašený pěstní požár mezi Salijim a Kumstátem, vytáhl své eso z rukávu nejlepší hráč dnešního mače. V osmapadesáté minutě završil Marek Ivan ranou z mezikruží hattrick a tím též dnešní utkání, po němž všechny tři body zůstaly zaslouženě v karvinských vodách.

autor: hc-karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.