Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Velkolepý obrat Slezanu

vloženo: 19.01.2013           komentářů: 0

Velkolepý obrat Slezanu proti Prostějovu! Série proher konečně ukončena

Velkolepý obrat Slezanu proti Prostějovu! Série proher konečně ukončena Ve velmi zajímavém utkání, které se neslo v duchu jednoho velkého obratu, porazil Slezan prostějovské Jestřáby 8:6. V první třetině toho domácí moc nepředvedli a především po neproduktivním ofenzivě prohrávali 0:2. Druhé dějství se dá rozdělit na dvě části. V té první dostal Slezan čtyři góly, a při skóre 0:6 vypadal úplně na odpis. Poté však přišly zásluhou Bednárka, Černého a Hermana tři branky ve třech minutách a situace se rázem zdramatizovala. Poslední třetina už byla jedna velká jízda Slezanu, ten v ní nejprve vyrovnal a následně i dokonal velkolepý obrat. Vítězstvím 8:6 tedy Opava stylově ukončila černou sérii sedmi porážek v řadě, a v boji o play off se jí tak opět může dýchat volněji.

34.kolo, sobota 19.1.2013
HC Slezan Opava - HK Jestřábi Prostějov 8:6 (0:2, 3:4, 5:0)
Branky a nahrávky: 33. Bednárek (Kocián), 34. L. Černý (Vítek, Mlýnek) 35. Herman (Kukol, Chalupa), 48. Chalupa (Herman), 49. Mlýnek (Kysela, L. Černý), 50. Chalupa (Kocián, Bednárek), 51. Mlýnek (Vítek), 60. Chalupa (L. Černý) – 3. Duba (Handl), 16. Šebek (M. Černý), 22. M. Černý, 26. Kryl (Šebek), 29. Kryl (Kotásek, Duba), 32. Ševčík (Šebek). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 7:9 navíc Tůma (OPA) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 293. Průběh utkání: 0:6, 8:6.
HC Slezan Opava: Šafránek – Kukol, Tichý, Galvas, Kysela, Bednárek, Mosler, Vrabel – Herman, Chalupa, Kocián – Vítek, Mlýnek, Pavelek – L. Černý, Svoboda, Tůma – Koschatzký
HK Jestřábi Prostějov: Vrba (51. Vydržel) – Jedlička, Kaluža, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes – Kotásek, Duba, Handl – Šebek, M. Černý, D. Zachar – Kovařík, Popelka, Ševčík – Novák, Kryl, Berčák
Komentář k zápasu

Úvod zápasu byl pro Opavu tristní. Hned po třiatřiceti sekundách putoval na trestnou lavici Tichý, nabídnutou přesilovku využil Duba a hosté se ujali vedení. Slezan se dostával do útoku jen velmi těžko a nakonec v 16. minutě inkasoval podruhé, když se střelou švihem nad lapačku Šafránka prosadil Šebek.

Ve druhé dvacetiminutovce se pokračovalo v nastoleném trendu. Prostějov měl více ze hry a ve vlastním oslabení upravil na 3:0 z pohledu hostů Michal Černý, následně Šafránka propálil Kryl a tentýž hráč po krásné kombinaci Jestřábů nadělil Slezanům bůra.

Aby toho nebylo pro Opavu málo, hosté využili svou druhou přesilovku zásluhou Ševčíka a světelná tabule ukazovala hrozivých 0:6. Slezan byl na úplném hokejovém dně. Pak ale odstartoval neuvěřitelný obrat. V čase 32:42 totiž snížil Bednárek, krátce nato přidal druhý zásah Opavy Lukáš Černý a tři minuty prostějovské hrůzy uzavřel gólem na 3:6 Herman.

Všichni čekali, zda Opavští dokážou duel ve třetím dějství zdramatizovat a povedlo se jim to dokonale. Ve 48. minutě přidal čtvrtý zásah domácího výběru Chalupa, o půlminutu později vstřelil kontaktní gól na 5:6 Mlýnek a v čase 49:52 explodoval opavský zimní stadion po druhé trefě Chalupy a vyrovnání na 6:6.

To ale nebylo ze strany namlsaného opavského týmu vše. V 51. minutě totiž v přesilové hře zužitkoval přesný pas Vítka aktivní Mlýnek a nádherný obrat zápasu byl dokonán. V závěru utkání měli Jestřábi tlak, ale když minutu před koncem nevyužil stoprocentní šanci Duba a Chalupa gólem do opuštěné svatyně Prostějova zkompletoval hattrick, bylo jasné, že ve Slezsku bude veselo.

Opavští tak po sedmi porážkách v řadě konečně zvítězili a ve fantastickém dramatu, které svým průběhem připomnělo jeden z nejslavnějších zvratů novodobé historie Slezanu s Hodonínem před více než dvěma lety, porazili Prostějov 8:6.
Ohlasy trenérů
Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Bylo to klasické utkání s Prostějovem, ve všech zápasech s ním totiž padá hodně branek. V polovině utkání jsme prohrávali 0:6, ale nastartoval nás gól Jardy Bednárka. Ve druhé polovině zápasu jsme už byli jasně lepším týmem. Hrál se pěkný hokej, ale soutěž je dlouhá a nás ve středu čeká další utkání ve Frýdku-Místku. Musíme stát nohama na zemi.
Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov):

Když to řeknu slušně, na zápas se hráči totálně vykašlali a bohužel už je to několikáté utkání, které jsme takto odflákli. Byl to zřejmě můj nejhorší zápas, který jsem ve své trenérské kariéře zažil.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.