> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Klaus se zle vyjádřil o ODS !!!

vloženo: 21.01.2013           komentářů: 1

Klaus se zle vyjádřil o ODS a zastal se svého syna

Za velice krátkozrakou politiku ze strany ODS považuje Václav Klaus její podporu pro druhé kolo prezidentské volby Karlu Schwarzenbergovi, protože na vládní spojenectví s jeho TOP 09 už takhle strana doplácí. Stejné hlasy zní i od europoslanců Ivo Strejčka a Hynka Fajmona. Se slíbenou podporou kvůli postoji k Benešovým dekretům váhá i vyřazený kandidát Přemysl Sobotka.

Českou národní banku přes Schwarzenberga ovládnou Kalousek a Bakala

Europoslanec je znepokojen i Schwarzenbergovými vazbami na Miroslava Kalouska a uhlobarona Zdeňka Bakalu. „Schwarzenberg na Hradě rovná se ovládnutí České národní banky Kalouskem a Bakalou. To je přímé ohrožení české suverenity a ekonomické stability a hospodářských zájmů státu. Schwarzenberg podporuje bankovní unii, která znamená, že EU a zahraniční matky vysají peníze českých střadatelů do zahraničí,“ varuje Fajmon.

Přidává se k němu i další europoslanec ODS Ivo Strejček. „Druhé kolo prezidentské volby považuji za referendum svého druhu o tom, zda bude ODS nadále žít jako důstojný politický projekt. Domnívám se, že o postavu Karla Schwarzenberga jde, bohužel, jen okrajově. Jde o to, zda se Miroslavu Kalouskovi podaří prostřednictvím výsledků přímé prezidentské volby převzít a ovládnout český středopravicový prostor,“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz Ivo Strejček.

Jde o zájmy Německa, Rakouska i sudetoněmeckého landsmanšaftu

Odmítavé postoje k podpoře Karla Schwarzenberga zazněly i zevnitř samotné ODS. „Schwarzenberga nebudu volit z mnoha možných důvodů, ale to nejdůležitější je to, že z mého pohledu se nejedná o českého kandidáta. Karel Schwarzenberg má jistě vazby k naší zemi. Především majetkové. Má zde rozsáhlý majetek. Ale není to český kandidát. Jeho rodina nemluví česky, on sám mluví česky špatně, nezná ani naši národní hymnu,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz europoslanec Hynek Fajmon.

Fajmonovi vadí Schwarzenbergovy vazby na zájmy a instituce, které jsou v rozporu se zájmy České republiky: „Jde o zájmy Německa, Rakouska, zájmy sudetoněmeckého landsmanšaftu. Ochota obhajovat tyto zájmy proti zájmům České republiky mě silně znepokojuje. Kníže Trautenberk na Hrad nepatří. Ta volba bude o tom, jestli se chceme vrátit před 28. říjen do doby temna, kdy se nám vládlo z ciziny a vládli nám cizinci.“

Předseda TOP 09 přichází i o podporu vyřazeného kandidáta ODS

Karel Schwarzenberg možná přijde i o podporu vyřazeného kandidáta ODS z prvního kola Přemysla Sobotky. Důvodem jsou jeho postoje k Benešovým dekretům, které přednesl v televizních prezidentských debatách s Milošem Zemanem. „Pokud pan Schwarzenberg myslel své stanovisko vážně, ztrácí mou podporu,“ zareagoval Přemysl Sobotka pro lidovky.cz na slova předsedy TOP 09 o neplatnosti Benešových dekretů.

Karel Schwarzenberg zaujal kromě vyjádření o Benešových dekretech v prezidentské kampani i zpěvem české hymny. Neznalostí jejích slov někoho pobavil, jiného rozhořčil. Mezi ty druhé patřil Václav Klaus mladší, který coby ředitel gymnázia si v odpovědi na nabídku vydavatelství Mladé fronty Dnes a Lidových novin ohledně inzerce ze Schwarzenbergovy neznalosti české hymny utahoval, za což se mu dostalo kritiky z mnoha stran.

Neznalost české hymny je jen pověstná špička ledovce

„Můj syn je zvyklý nazývat věci pravými jmény. Fakt nedostatečného zakotvení kandidáta Schwarzenberga v českém prostředí vnímá velmi silně. Já spolu s ním. Neznalost české hymny je jen ona pověstná špička ledovce, které si lidé i jinak málo všímaví povšimli. Titanic se ale nepotopil nárazem na ten viditelný malý kousek ledovce. I mne trápí to, že ten podstatný zbytek ledovce není v případě tohoto prezidentského kandidáta – při mediální jednosměrnosti – vidět,“ říká prezident Václav Klaus pro časopis Týden.

Více na http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Klaus-se-zle-vyjadril-o-ODS-a-zastal-se-sveho-syna-260301

autor: www.parlamentnilisty.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.