> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vyřeší sudetoněmeckou otázku!!!

vloženo: 25.01.2013           komentářů: 0

Kníže pozval patrona sudetských Němců Seehofera i Posselta

Jak to je doopravdy se Schwarzenbergem a sudetoněmeckým vůdcem

V prezidentské kampani se hodně přetřásalo téma Benešových dekretů a odsunu sudetských Němců. Miloši Zemanovi se vyčítalo, že uvedl chybně, že předák Sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernd Posselt přivítal postup Karla Schwarzenberga do druhého kola. Nicméně je fakt, že Schwarzenberg do ČR Posselta pozval a setkal se s ním.

Nicméně ale kontakty a spolupráce mezi Karlem Schwarzenbergem a předákem Sudetoněmeckého landsmanšaftu existují.

V prosinci 2010 totiž přijel do Prahy na pozvání ministra zahraničí Karla Schwarzenberga premiér bavorské vlády Horst Seehofer, který je patronem sudetských Němců, společně s předákem sudetských Němců Berndem Posseltem.

ParlamentníListy.cz informovaly o tom, že Seehofer přijede do ČR jako první. Zajímavé bylo, že Schwarzenberg informaci redakci potvrdil, ale premiér Petr Nečas ji popřel. Až druhý den Úřad vlády návštěvu Seehofera s Posseltem potvrdil.

Rakouští odpůrci Benešových dekretů chválí knížete: Vyřeší sudetoněmeckou otázku

Schwarzenberga podle ČTK pochválila i rakouská lidová strana, která též kritizuje odsun sudetských Němců. Představitel rakouské vládní lidové strany (ÖVP) pochválil českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga za jeho vyjádření týkající se odsunu.

Schwarzenberg odsoudil princip kolektivní viny, což lidovci označili za důležitý krok a povzbudivý signál, že se v ČR o tomto tématu zase začíná debatovat. Dle poslance rakouského parlamentu za ÖVP Michaela Hammera, který je mluvčím lidovců pro otázky vysídlení, tím Schwarzenberg vysídlení německých občanů z Československa odsoudil.

„Je to další známka, že v Česku zjevně přibývá těch, kterým záleží na řádném zpracování této křivdy. Volební vítězství Schwarzenberga by bylo znamením, že sudetská otázka může být v Česku vyřešena,“ uvedl Hammer v prohlášení, které tento týden zveřejnil na internetu.
Schwarzenbergova manželka měla v rodině nacisty

Podobně byl Zeman kritizován i za to, že uvedl, že na rodovém hradě Schwarzenbergovy manželky Theresy Hardegg se hajluje. To se ukázalo jako mylná informace i proto, že hrad již rodu nepatří. Nicméně je fakt, že sama Schwarzenbergova manželka přiznala, že její otec byl nacista.

Otec Schwarzenbergovy manželky Theresy rozené Hardeggové (72) byl totiž vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera.

„Hrabě Johannes Hardegg, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, očekával podobně jako řada dalších představitelů šlechty od Adolfa Hitlera a jeho Třetí říše osobní výhody. Velmi záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA,“ píše ve Schwarzenbergem autorizovaném životopise rakouská novinářka Barbara Toth. Kniha vyšla česky v nakladatelství Torst v roce 2007.

„V župní složce Theresina otce,“ poznamenává dále novinářka, „najdeme úkol ´vycvičit vybrané příslušníky SS a SA ve střelbě´,“ „Můj otec byl nacista,” přiznala Therese Schwarzenbergová v uvedeném životopisu Karla Schwarzenberga.
Slovenský premiér zneklidněn ze zpochybňování Benešových dekretů

I slovenský premiér a předseda strany SMER Robert Fico proto v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že ho vyjádření Karla Schwarzenberga rozrušilo a nemůže je akceptovat. Závěr přímých prezidentských voleb v Česku bude podle něj ale velmi vzrušující.

„Překvapilo mě, že tohle téma otevřel jeden z kandidátů na českého prezidenta, tedy pan Schwarzenberg. Za normálních okolností bych nekomentoval prohlášení jednotlivých kandidátů, ani jim nevyslovoval přímou podporu. Ale postoj úřadujícího ministra zahraničních věcí České republiky k Benešovým dekretům se výrazně dotýká i národnostních zájmů Slovenské republiky. Benešovy dekrety jsou pro vládu Slovenské republiky nezrušitelné a nezměnitelné. Kdo by chtěl Benešovy dekrety změnit nebo zrušit, musel by rovnou změnit anebo zrušit výsledky druhé světové války. I z tohoto důvodu nás prohlášení pana Schwarzenberga k Benešovým dekretům mimořádně rozrušily a nemůžeme je akceptovat,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Fico.

Rovněž uvedl, že média v ČR nejsou nestranná a fandí Schwarzenbergovi: „Sleduji průběh kampaně v České republice velmi pozorně, protože jde o volbu hlavy státu, který je Slovenské republice nejbližší. A jestliže se dá průběh kampaně sledovat jen přes média tak, že čtu noviny či sleduji elektronická média, tak mohu posoudit rovnováhu nebo nerovnováhu, a opravdu je jednostranná orientace v prospěch jednoho z kandidátů úplně evidentní. Ale s tím se musí Miloš Zeman vypořádat. Velmi osobně jsem totiž poznal souboje, kdy jsou média postavená úplně proti zájmům jednoho politika a je s tím třeba bojovat.“

Více na http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jak-to-je-doopravdy-se-Schwarzenbergem-a-sudetonemeckym-vudcem-260799


autor: www.parlamentnilisty.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.