> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

VK Prostějov – SG Brno 3:0

vloženo: 27.01.2013           komentářů: 2

Kromě pomalejšího rozjezdu Hanačky jasně přehrály brněnské teenagerky

Poslední střetnutí základní části UNIQA extraligy žen 2012/13 si volejbalistky VK AGEL Prostějov užily v klidu a pohodě. Proti suverénně nejmladšímu výběru soutěže VK SG Brno měly v 18. kole potíže jen zpočátku, pak už si jednoznačně poradily a daly razítko na své prvenství po dlouhodobé fázi.

VK Prostějov – SG Brno 3:0 (14, 10, 9)
Rozhodčí: Rychlík a Pavelek. Čas: 56 minut. Diváků: 300. Sestava Prostějova: Miletič, Hrončeková, Hippe, Kossányiová, Žarkova, Vincourová, libero Gomes – Melichárková, Soares, Zatloukalová. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Brna: Kurková, Nálezková, Holečková, Najbrtová, Kubíčková, Herbočková, libero Uhlířová – Slámová, Beránková, Vorlová, Pospíšilová, Hudylivová. Trenér: Ondřej Marek.
Bodový vývoj – první set: 2:3, 4:3, 5:6, 6:8, 14:8, 19:9, 19:11, 21:11, 24:12, 25:14. Druhý set: 0:1, 4:1, 14:2, 16:4, 16:6, 18:6, 21:9, 25:10. Třetí set: 3:0, 5:3, 8:3, 18:4, 20:5, 22:6, 22:8, 25:9.
Úvod byl hodně překvapivý, neboť mladičký hostující tým vůbec nechyboval, dobře útočil i bránil a jasného favorita dokázal chvíli předčít. Nečekaně se utkání vyvíjelo do stavu 6:8, poté nastal razantní obrat. Problémy soupeřkám nadělalo dlouhé plachtící podání Miletič, rázem se zvedla celá hra Agelek (především smeč) a po několika bodových šňůrách tak ovládly zahajovací část hladce 25:14.
Ve vítězném sprintu pokračoval hanácký kolektiv i zkraje následujícího setu, kdy na SG platil pro změnu servis Hippe (4:2 – 14:2). Brněnské elévky se potýkaly hlavně s přihrávkou, ze špatného příjmu pramenila kupa dalších nepřesností. Až v půlce dějství začaly Markovy svěřenky opět pravidelně ztrátovat a dosáhly aspoň na dvouciferný výsledek – 25:10.
Předpokládaný směr, jenž zápas dostal, potvrdil rovněž poslední set. Kvalitním podáním ho tentokrát ozdobila Žarkova a po jejích deseti bodech za sebou znovu nebylo co řešit (8:4 - 18:4). Vesměs náctileté Jihomoravanky se sice snažily, jenže na účastníka evropské Champions League to logicky nemohlo stačit. V domácím dresu se na hřiště dostala i juniorská reprezentantka ČR Zatloukalová a též zásluhou jejího vydařeného debutu v ženské extralize vékáčko uspělo tak vysoko, jak papírově mělo – 25:9 a 3:0.
Miroslav Čada (kouč VK AGEL Prostějov): „Jsem spokojený, holky soupeře nepodcenily a předvedly kompaktní výkon bez zbytečných chyb. Jen úvod nám trochu utekl, když hostům vycházel servis i útok, což se chvilku může stát. Nebylo to o naší slabé koncentraci. Potěšilo mě, že jsme mohli dát šanci mladé nahrávačce Míše Zatloukalové, která s týmem jeden týden trénuje. Ukázala, že nejde jen o sparing a kdyby se něco stalo, může naskočit.“
Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Kromě začátku jsme měly utkání pod kontrolou a konečně doma odehrály klidný zápas bez nervů a s výkonem, na který se dalo dívat. Je přitom moc dobře, že se do rytmu mohla dostat mladá Míša Zatloukalová coby náhrada za Míšu Jelínkovou, než se uzdraví. Má naši podporu a svou premiéru zvládla.“
Ondřej Marek (kouč VK SG Brno): „Věděli jsme, že to tady bude těžké, každý ví o síle Prostějova. Začátek však byl z naší strany hodně statečný a škoda, že jsme dobrý výkon neudrželi déle. Celkově se dost trápíme na přihrávce, od čehož se odvíjí všechno ostatní. Pokud máme solidní příjem, dostáváme se do hry, v opačném případě moc ne. A soupeř nás dneska velmi tlačil servisem, což jsme nezvládli.“
Michaela Kubíčková (kapitánka VK SG Brno): „Do utkání jsme šly absolutně bez zábran, Prostějov byl jasným favoritem. Snažily jsme se hrát odvážně a bojovat, jenže to vycházelo jen ze začátku. Potom nás domácí tým dostal pod velký tlak na přihrávce, bodově hodně odskakoval a bylo těžké s ním držet vyrovnaný krok.“

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.