> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Dva požáry

vloženo: 29.01.2013           komentářů: 1

Dva požáry v průběhu pondělka 28.1.2013 se zraněním osob.

Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů Olomouckého kraje v pondělí 28.1.2013 zasahovaly u dvou požárů při kterých došlo ke zranění osob.
Na Prostějovsku v obci Kostelec na Hané došlo k popálení dvou osob po menším požáru v rodinném domku. Jedna ze zraněných osob byla poté transportována k následné péči do nemocnice v Brně. U druhé noční událostí zasahovali profesionální hasiči v Olomouci na ulici Varšavského náměstí. Záchranná služba na místě ošetřila a následně převezla k preventivní kontrole tři osoby po požáru v jedné z místnosti bytu panelového komplexu.

V obou případech nedošlo k výraznému rozhoření a hasičům se během chvíle podařilo požár lokalizovat i likvidovat. Následně prováděli nutné kontrolní činnosti a vyloučení možných skrytých ohnisek. Objekty důkladně ochladili a odvětrali. Při nočním požáru v Olomouci hasiči poté také prohlédli i okolní byty, v průběhu zásahu vynosili požárem poškozené vybavení a dohašení již mimo objekt.

V obou případech je v tuto chvíli příčina vzniku požáru, rovněž i výše škody, v šetření. V součtu obou událostí došlo k celkovému zranění pěti osob, dvě osoby popálené při požáru na Prostějovsku a tři osoby nadýchané nebezpečnými zplodinami hoření po požáru v Olomouci.

Časy ohlášení událostí :
Požár – Kostelec na Hané : 28.1.2013 13:55
Požár – Olomouc, Varš.náměstí : 28.1.2013 20:34

autor: Zdeněk Hošák

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.