> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Promítej i ty!

vloženo: 04.02.2013           komentářů: 1

Městská knihovna Prostějov


Aktuálně:

Promítej i ty!

kdy: středa 27. února, 17.00
kde: podkrovní sál

V rámci projektu Promítej i ty! se můžete zúčastnit projekce dvou zajímavých dokumentárních filmů uvedených na filmovém festivalu Jeden svět - Manželka za 50 ovcí a Tři dary, které se zabývají tematikou porušování lidských práv a humanitární pomoci v Afghánistánu.

Film Manželka za 50 ovcí je příběhem šestnáctileté Sabere z Afghánistánu, která se stala obětí tradice obchodu s manželkami o generace mladšími – má být vyměněna za stádo ovcí. Ve snímku Tři dary se dokumentaristka Erika Hníková vydala po stopách české pomoci v Afghánistánu. Na příběhu tří rodin, kterým Člověk v tísni pomáhá zajistit stabilní zdroje příjmů, ukazuje, jak může život rodiny ovlivnit darované hejno slepic, tkalcovský stav nebo včelí roje.

Nenechte si ujít tyto zajímavé dokumenty, vstup je volný.

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se každoročně koná po celé České republice. Festival každoročně pořádá společnost Člověk v tísni.


Celý program knihovny na únor najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/Kontakt:

Městská knihovna Prostějov

Skálovo náměstí 6
797 33 Prostějov
telefon: 582 329 660
e-mail: sluzby zavináč knihovnapv.cz

www stránky: http://knihovnapv.webnode.cz/


autor: Městská knihovna Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.