Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Sedmi statečným Orlům

vloženo: 07.02.2013           komentářů: 0

Sedmi statečným Orlům došla v závěru zápasu munice a do finále tak nepostupují
Po včerejším vítězství ve čtvrtfinále čekal dnes na naše Orly daleko těžší soupeř a to BK JIP Pardubice. Tým se zkušenými hráči a širokou lavičkou sice lépe začal, ale postupem času měla více ze hry právě naše sedmička, která se v úvodu druhé čtvrtiny ujala vedení a díky tříbodové smršti o kterou se zejména zasloužil Slezák, se dostala až do jedenáctibodového vedení. To jsme sice neudrželi, ale i tak jsme vstupovali do druhé poloviny se sedmibodovým náskokem 57:50. Bohužel pro nás jsme o tento náskok hned v úvodu třetího kvartálu přišli a vedení se znovu ujal soupeř. Orli se ale stále drželi v těsném závěsu a do rozhodující části se vstupovalo za stavu 75:74 pro Pardubice. V poslední části už ale bohužel došla Orlům energie. Při zakončení chyběla přesnost a v obraně důraznost. Výsledkem tak bylo desetibodové manko po třech minutách a dvacetibodové po sedmi. Orlům pak sice patřila poslední minuta, ve které snížili na konečný stav 93:106, ale to nic nemění na naší porážce a zítřejším boji o třetí místo, ve kterém nás čeká NH Ostrava.

I když bylo na dnešním programu v Trutnově semifinále ČP mužů, celý zápas tomu aspoň co se týče defenzív, moc neodpovídal. Již od začátku střetnutí chyběl na obou stranách důraz na obranné polovině a nebylo se tedy čemu divit, že po několika minutách už bylo skóre 12:11 pro Pardubice. Ty následně zaznamenaly ještě sedm bodů v řadě, které je posunuly do osmibodového vedení 19:11, ale to Orly nějak nezlomilo. Svěřenci trenéra Cholevy zpřesnili střelbu, zlepšili pohyb míče a velmi rychle se dotáhli na rozdíl jednoho bodu 23:22. V takto těsném kontaktu jsme se pak už udrželi a úvodní část skončila stavem 27:26 pro východočeský celek.

Hned úvodní střelou druhé periody v podání našeho Bratčenkova jsme se poprvé v zápase dostali do vedení 29:27 a tato tříbodová střela začala velkou čtvrtinu z naší strany. V následujících minutách jsme totiž kromě této tříbodové střely proměnili hned dalších šest a to z pouhých deseti pokusů. Právě tyto dalekonosné trefy nás nejenom udržely ve vedení, ale dokonce nás dostaly do desetibodového, posléze jedenáctibodového náskoku 50:40, 57:46. Závěrečná půlminuta ale patřila soupeři, který díky čtyřem bodům Muirheada snížil na poločasový stav 57:50 pro Orly.

Zatímco druhou část jasně opanovala sedmička statečných, třetí desetiminutovka a zejména pak její úvod patřil Pardubicím, které v úvodu zaznamenaly sérii 11:2, která znamenala zvrat v utkání na 61:59. Teprve oddechový čas našeho kouče zastavil nápor soupeře a hra se vyrovnala. My jsme se prakticky udržovali na tomto minimálním deficitu až do konce čtvrtiny a po třiceti minutách byl tedy stav velmi vyrovnaný 75:74.

Fakt, že se Orli udrželi na dostřel pouze jediného koše až do poslední čtvrtiny, byl v dnešním utkání bohužel posledním pozitivem. V dalším průběhu jsme už na soupeře totiž nestačili. Trojky Kotase a síla podkošového Nelsona dostaly Pardubice do dvouciferného náskoku 86:76 a o čtyři minuty později jsme už byli ve dvacetibodové ztrátě 79:99. Tři minuty před koncem už tak bylo o vítězi rozhodnuto a i když se nám v samotném závěru podařilo hrozivě vypadající skóre, respektive rozdíl, alespoň trochu snížit, museli jsme se spokojit s porážkou poměrem 93:106. Zítra nás tak od 15:30 čeká souboj s týmem NH Ostrava, ve kterém budeme bojovat o konečné třetí místo v ČP mužů.

BK JIP Pardubice - BK Prostějov 106:93 (27:23 50:54 75:74)

BK JIP Pardubice: Muirhead Corey 25, Pospíšil Zbyněk 16, Kotas Lukáš 15, Bohačík Petr 14, Nelson Travis 14, Žabas Evaldas 10, Čarnecký Michal 7, Příhonský Josef 3, Faifr Samuel 2, Peterka Ondřej 0, Peterka Martin 0, Šoula Jiří 0

BK Prostějov: Slezák Pavel 25, Kohout Ondřej 21, Bratčenkov Vojtěch 14, Pandula Dušan 10, Marko Roman 9, Prášil Jaroslav 7, Švrdlík Kamil 7

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.