> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rashmi už váží 1 tunu!

vloženo: 11.02.2013           komentářů: 0

Před Vánoci vyhlásila ostravská zoologická zahrada soutěž, v níž měli lidé tipovat, kdy sloní samička Rashmi dosáhne váhy jedné (a více) tuny. Celkem se sešlo 261 tipů, které byly velice různorodé – od názoru, že Rashmi už tuny dosáhla v listopadu 2012, až po konec prosince 2013. Nejčastější datum, které se v tipech objevilo, bylo 12. dubna 2013, tedy den, kdy Rashmi oslaví své druhé narozeniny.

Pro připomenutí uveďme, že sloní samička měla při narození váhu něco přes sto kilogramů, při prvním vážení 19. prosince 2011 pak již 399 kg. V den jejích prvních narozenin vážila 546 kg. Díky nášlapné váze v pavilonu Rashmi vážíme pravidelně. Již přes týden jsme Rashmi vážili každý den, protože se očekávané váze poměrně rychle blížila. Magická hranice jedné tuny padla tento víkend. Váha ukázala přesně 1000 kg (jak se můžete přesvědčit na přiložené fotografii) při odpoledním vážení v sobotu 9. února 2013.

A kdo se tedy přesně trefil? Nikdo! Toto datum „tipaři“ vynechali. Naše gratulace tedy patří těm, kteří byli svým tipem nejblíže - panu Jiřímu Weidingerovi, který tipoval 8. února a pěti dalším, kteří si mysleli, že Rashmi dosáhne tuny 10. února tohoto roku. Jsou to: Kateřina Machalová, Eva Rzymanová, Magdaléna Vrbasová, Martina Ličková a Jarmila Waliszewská. Společně se dvěma dalšími daty to byl druhý nejčastější tip. Výherci se mohou těšit na setkání s naší nejstarší slonicí Suseelou. Gratulujeme!

autor: www.zoo-ostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.