> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli slaví vysoké vítězství!

vloženo: 08.03.2013           komentářů: 0

Děčín neměl šanci, Orli slaví vysoké vítězství!
Po vítězství proti východočeským Pardubicím čekal na naše borce další domácí zápas, tentokrát proti Děčínu. Tým Válečníků, který právě proti Pardubicím minulý víkend odehrál své nejlepší utkání na soupeřově palubovce, přijel na Hanou s jasným cílem a to navázat na výborný výkon. Proti tomu ale byli domácí Orli, kteří od úvodního rozskoku diktovali tempo zápasu a ani na minutu nedali soupeři šanci na vítězství. Způsobem start-cíl jsme si okamžitě vybudovali dostatečný bodový náskok, který už v polovině činil šestnáct bodů 57:41. Definitivně o našem triumfu rozhodl třetí kvartál, ve kterém jsme zvýšili na třicetibodový rozdíl a o dvoubodovém zisku tak nebylo pochyb. Vítězství poměrem 101:68 tak znamená upevnění naší současné pozice v rámci skupiny A1.

Domácí celek vstoupil do utkání proti Děčínu téměř jako uragán, když už po čtyřech minutách vedl dvouciferným náskokem 13:2. Toto vedení navíc nebylo nějakým počátečním výkyvem, ale reflektovalo naši výbornou hru a to jak v útoku, tak i v obraně. Náš náskok už po zbytek úvodní části tak dramaticky nenarůstal, ale i tak jsme si dokázali do konce úvodní periody vybudovat slušné patnáctibodové vedení 31:16.

Ve druhé části jsme pokračovali v naší hře a znovu jsme zvyšovali vedení až do stavu 56:32. Pak přeci jenom ukázali hosté drápky a díky útočným doskokům a trestným hodům snížili na poločasový stav 57:41.

I když jsme z první dvacetiminutovky disponovali poměrně slušným náskokem, soupeř pořád cítil šanci na zvrat. Tuto šanci mu ale vzali Orli a to svým perfektním výkonem ve třetím kvartálu. Bojovností a dravými průniky naší ekipy jsme zvyšovali naše vedení, až jsme v závěru této fáze utkání překročili třicetibodový rozdíl. Do poslední části se tak vstupovalo za stavu 87:54 a závěrečná desetiminutovka byla jen opravdovou formalitou. V ní se navíc už oba celky soustředily především na dohrání zápasu a na nasazení mladších a méně zkušených hráčů. Výsledkem tak bylo i poměrně nízké skóre této části a to 14:14. Dnešní utkání jsme tak v sumě vyhráli poměrem 101:68 a můžeme se radovat z dalšího dvoubodového zisku v rámci nadstavbové skupiny A1.BK Prostějov - BK Děčín 101:68 (31:16 57:41 87:54)

BK Prostějov: Marko Roman 19, Švrdlík Kamil 17, Kohout Ondřej 14, Pandula Dušan 13, Bohačík Jaromír 12, Slezák Pavel 10, Prášil Jaroslav 8, Šmíd Filip 6, Bratčenkov Vojtěch 2

BK Děčín: Pope Patrick Donnell 17, Alič Admir 11, Kinter Gyorgy F. 8, Landa Robert 8, Jiříček Jan 7, Soukup Miroslav 7, Stria Luboš 6, Bažant Lukáš 4, Kaša Jakub 0, Linhart Lukáš 0, Sanders Levell 0

STŘELBA 3B.: 23/9:21/6

STŘELBA 2B.: 38/25:41/15

TH: 30/24:27/20

Doskoky: 34:30

CHYBY: 21:29

ROZHODČÍ: Dolinek Ivo, Hruša Petr, Večeřa Pavel;

KOMISAŘ: Latík Zdeněk

autor: BK PROSTĚJOV

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.