> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Radegast Líheň 2013

vloženo: 15.03.2013           komentářů: 0

Radegast Líheň ukončila čtvrtá základní kola
Téměř padesátku soutěžících skupin už mohli vidět fanoušci největší československé soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2013. Po skončení čtvrtých základních jich bylo přesně 46 a radovali se jak domácí, tak několik skupin ze Slovenska. Ve čtvrtých kolech ale domácí dalšího postupujícího nepřidali.
Už v pondělí znali fanoušci soutěže první dva postupující ze čtvrtých základních kol. Výjimečně totiž proběhlo čtvrté kolo v pondělí souběžně s opavským klubem Jam i v ostravském klubu Barrák. A bylo to velice vyrovnané. „První kapela večera, The End z Třince, perfektně nakopla cely večer a z nenápadných členů se stali divoši na podiu. Laťka byla nastavena vysoko a druhá kapela se musela hodně snažit. Silná kapela s výraznou zpěvačkou v čele si udržela úroveň po celou dobu svého vystoupení a poslední kapela zase překvapila svým pojetím, když v téměř akustické verzi hrála nekompletní a s náhradním bubeníkem. Nakonec porotu nejvíce oslovila silnými songy a elánem kapela The End, která postupuje,“ popsala průběh soutěžního kola porota. V Opavě se nejvíce večer vydařil mladé kapele On The Way z Nové Pláně, která do klubu přinesla mladý svěží duch. Následující skupiny Jádro, ani The Challenge, pak opravdu tentokrát na elán vítěze neměly a nevybojovaly si postup.
Další dvě kola se konala ve čtvrtek v klubech Garage a Jazz. V prvně jmenovaném se v podstatě rozhodovalo jen mezi dvěma skupinami - slovenskými Stripless ze Sence a brněnskými zástupci Nevermore & Kosmonaut. Trojici soutěžících pak doplnil havířovský Ikar, který ale ve velmi silné konkurenci dvou dříve jmenovaných neměl šanci na postup. Radost nakonec měli oba vyrovnaní soupeři. Vítězství a postup v soutěži si vybojovali velmi živí, sehraní a výborně zpívající Stripless. Radost ale měli i Nevermore & Kosmonaut, kteří už na místě dostali nabídku na vystoupení na Festivalu v ulicích, protože velmi oslovili jednoho z porotců – člena produkce tohoto festivalu. „Jsme rádi, že i takto můžeme pomáhat mladým hudebníkům, což je smysl celé soutěže,“ prozradili pořadatelé z havířovské Viking agency. „Ve čtvrtém základním kole v havířovském Jazz clubu nakonec zvítězila kapela Emergency Exit z Rožnova pod Radhoštěm, která si první místo vybojovala svým dravým přístupem k hudbě, kdy byla jedna velká radost poslouchat sehrané hudebníky s výraznými kytarami. Pochvalu rovněž zaslouží úderný bubeník, takže kapela jako celek si plně získala srdce poroty. Skupina Saturn United z Frýdku-Místku na první místo nedosáhla, ale myslíme si, že její čas teprve přijde. Bohužel porotě trochu chyběla jiskra frontmanů a vadil jejich nevýrazný zpěv,“ popsala porota. Třetí kapela Smell Well z Olomouce na místo konání soutěže bez omluvy nedorazila a proto byla samozřejmě vyřazena.
Soutěž pokračuje už pátými základními koly hned v pondělí 18. března v opavském Music clubu Jam vystoupí Fragmentary (Olomouc), Still Bleeding (Nová Dubnica, SK) a Scarlett Avenue (Opava). V klubu Barrák se bude hrát v úterý 19. března a na pódium nastoupí FaxEx (Brno), Fishing Strip (Topolčany, SK) a Utoma Doma (Rychvald). Ve čtvrtek 21. března se pak v ostravském klubu Garage představí kapely BezLimitu (Svitavy), Hysterical Naked (Brno) a Sweet Leopard (Ostrava). Tentýž den v Jazz clubu v Havířově zahrají Ebony Eye (Žiar nad Hronom), Unaffected Evolution (Česká Lípa) a Radgorath (Havířov). Koncerty pravidelně začínají v 19.00 hod., akce jsou bez vstupného a podrobnosti jsou zveřejňovány na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu soutěže Radegast Líheň.

autor: www.lihen.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.