> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Stěhování klubu se nechystá.

vloženo: 01.04.2013           komentářů: 0

Předseda klubu Michal Tomiga hovoří o uplynulé sezóně i budoucnosti Jestřábů!

Hokejistům LHK Jestřábi před dvěma týdny skončila sezóna a nyní si užívají volné dny. Předseda klubu Michal Tomiga naopak si naopak plní těžké pracovní povinnosti. Nejenže je potřeba začít řešit příští sezónu, ale na pořadu dne je především zákulisí a ekonomika klubu. Po Prostějově panují fámy o stěhování Jestřábů do jiného města. "Stěhování klubu se nechystá a ani nikdy nechystalo," vyvrací v obsáhlém rozhovoru předseda LHK.

22.3.2013 | Lukáš Majer
Sezóna pro „A“-tým Jestřábů skončila nečekaně brzy, neboť vyřazení s Karvinou bylo hodně rychlé. Takto hladký průběh 0:3 na zápasy jste asi nečekal.
Určitě ne. Věřil jsem, že Karvinou, která byla v tomto souboji favoritem potrápíme. Bohužel, padla na nás únava a Karviná, která se doplňovala během soutěže, hrála dost chytře.

Přestože měl soupeř kádr složený převážně ze zkušených hráčů, z lepší pozice vstupoval do play off Prostějov. Je vyřazení velkým zklamáním?
Neřekl bych zklamáním. My máme mladý tým, který skládáme z vlastních odchovanců do budoucna. Vím, že se to některým fanouškům nelíbí,ale jedině tak můžeme motivovat naše mladé hráče v nižších kategoriích. Od těchto problémů je Karviná oproštěná. Ta skládá tým jen ze zkušených hráčů a mládež nemá. Nevím, co to má za význam, když na ně chodí pár desítek diváků, ale to je jejich věc. My jdeme svou cestou a myslím, že do budoucna to bude mít přínos pro prostějovský hokej.

Předseda LHK Michal Tomiga.
Jaké se ve vás v průběhu série mísily pocity?
Vše začalo trochu divným pískáním pana Dědka v Prostějově. Jeho některé výroky byly zvláštní. K tomu se přidalo neproměňování gólových situací a bylo to. Kdybychom první zápas vyhráli, tak si myslím, že by jsme přes Karvinou prošli. V dalších zápasech jsme nebyli horším týmem, tedy až na poslední zápas v prvních dvou třetinách.

Již jsme zmínili zkušenosti karvinských hvězd v čele s Davidem Moravcem. Nechyběli vám takoví hráči, především v defenzívě? A splnili úlohu hráči jako Kumstát, Černý, Duba, Kotásek či Novosad?
Nemůžeme se dívat na jednotlivé hráče a porovnávat je. Jak jsem říkal, my jdeme svou cestou výchovy vlastních hráčů a Karviná to skládá ze zkušených a nechci říkat starších hráčů. Každý máme svůj cíl a za tím si jdeme.

Pokud byste měl výkony mužstva vůbec zhodnotit, kdo z hráčů vás v play off nejvíce zklamal? A byl někdo, kdo uspěl?
Hráči odvedli výkony, za které se nemusí stydět. Někdy tam byly i úsměvné momenty, ale musíme si uvědomit, že jsme měli asi nejmladší tým v soutěži. A zkušenosti můžou sbírat jedině v zápase. Dříve pro tuto věkovou kategorii byly Dukle, kde se hrálo jen s mladými, teď to musíme nahrazovat my v II. lize. Budoucnost až ukáže, jak a kdo má na to hrát dál. Ale hodnotit výkony jednotlivě, to nebudu.

„Co bylo během sezóny nejtěžší? Vyrovnat se s pomluvami a zákulisními zaručenými zprávami. Víte, proti hlouposti se nedá bránit.“
Jak jste jako předseda klubu byl spokojen s návštěvami a atmosférou kolem play off?
Budu se opakovat, ale ekonomická situace mnoha fanoušků není nejlepší. A to se odráží i v návštěvnosti. V Prostějově byli vždy dobří a obětaví fanoušci a to se projevovalo i při zápasech. Stačilo se podívat na jiné stadiony a tam jste viděli,že na hokej tam nechodila ani třetina naši návštěvnosti. To se nebavím o vyšších hokejových soutěžích.

Je tedy konečné 5.místo tím, s čím jste v klubu spokojeni?
S trenérem Zacharem jsme před sezonou si říkali, že tým v tomto složení by se měl pohybovat kolem 6 až 8 místa. Tým skládáme zase na dva roky a víc. To, že jsme se pohybovali ve vyšších patrech tabulky bylo tím, že hráči ze začátku soutěže bojovali a hlavně soupeři nás neznali a podcenili. Ke konci soutěže už hráli na nás hlavně defenzivní hokej a ten nám nevyhovuje. My učíme hráče hrát útočně, aby se to divákům líbilo. A to se nám myslím dařilo. Takže spokojenost je.

Před začátkem sezóny byste totiž asi výsledky, jakých jste dosahovali v sezóně, asi brali všemi deseti, nemýlím se?
Věřil jsem týmu a práci trenérů Zachara a Kužílka. Kdyby bylo nejhůře, byli jsme připraveni angažovat starší hráče, abychom se nedostali do sestupových míst, ale naštěstí k tomu nemuselo dojít a mladí si mohli po boku zkušených a ostřílených hráčů zahrát celý rok.

Když se tedy oprostíte od emocí, jakou školní známku byste „A“-týmu vystavil?
Asi trojku. Byly tak dobré zápasy a horší. To ale k tak mladému týmu a počtu zápasů odpovídá a patří.

Co bylo pro vás v průběhu ročníku nejtěžší?
Vyrovnat se s pomluvami a zákulisními zaručenými zprávami. Víte, proti hlouposti se nedá bránit. Nikdo si neuvědomoval, že ti hráči chodí do práce, škol a každý den se potkávají s lidmi, kterým mají dokola oponovat proti nějakým zprávám. Jsem rád, že se ukázala síla týmu a projevili se i morální vlastnosti hráčů. Pak víte, jak do budoucnosti ve vypjatých situacích můžete s některými počítat.

Naopak, který okamžik považujete za nejradostnější?
Radost mám z toho, že se nám daří naplňovat cíle, které jsme si dali na začátku. Zapojovat více a více našich odchovanců. Teď je na nich, jak si s touto příležitostí poradí.

Koho z hráčů byste za celý ročník pochválil? A kdo naopak vyloženě zklamal?
To je otázka pro trenéra. Já to vidím jen z hlediště a ze šatny. Ve vypjatých situacích reaguje každý jinak. Já si myslím, že mezi ty nejlepší patřil určitě Černý , Šebek a Kumstát. A pak jsou ti, co vyloženě nezklamali, ale čekal jsem od nich víc.

Ještě před startem sezóny jste se museli vyrovnat s absencí kvarteta borců z HC Olomouc, s nimiž jste počítali. Nikdo z nich nakonec do sezony nezasáhl, to je hodně smutný příběh...
Je to škoda a nefér vůči těmto klukům. Bohužel veškerá jednání na toto téma ztroskotala na straně Olomouce. My jsme se s tím vyrovnali velmi dobře. Tak to prostě v hokeji chodí, že některé kluby mají dostatek finanční podpory od města a proto se nemusí zajímat, zda by do klubové pokladny mohli nějaké peníze za hostování hráčů přijít.

Jaké jsou momentálně vaše vtahy s HC Olomouc?
To nebudu komentovat. Ale je škoda, že kluby nespolupracují v oblasti výchovy mladých hráčů mezi sebou.

Naopak jako zdařilý krok se ukázalo angažování Michala Černého, proti čemuž fanoušci zprvu protestovali. On ale i ve svém věku vyhrál kanadské bodování celé východní skupiny?!
S Michalem jsem byl domluven již před třemi lety na spolupráci. Bohužel až po odkupu mohl nastoupit za Prostějov. Víme, co od něho očekávat a s vyšším věkem se stává i komunikativnější a v kabině dovede mladším promluvit do duše. A to je dobře, že své zkušenosti předává mladším.

Jak jste byli spokojeni s diváckou návštěvností a podporou fanoušků?
Oproti minulým rokům chodilo míň fanoušků, ale je to celkovým poklesem ve všech sportech. Stále slyšíme, že hrajeme nižší soutěž, ale tak by se to asi brát nemělo. Jsem proto rád, že město Prostějov nás zařadilo mezi preferované sporty. Konečně, návštěvnost máme stále nejvyšší a dovolím si tvrdit, že i vyšší než v Olomouci, kde je první liga.

„Já nyní uvažují o převedení práv na jiný subjekt, než jsem já. To znamená, že hokej v Prostějově zůstane, ale Michal Tomiga se spíše upozadí z jeho vedení.“
V poslední době se hodně mluví o stěhování dospělého hokeje z Prostějova. Jak je na tom klub v tomto směru?
Stěhování se nechystá, nechystalo a to ani prodej licence. Jednal jsem se dvěmi skupinami podnikatelů z Olomoucka, ale na poslední chvíli do toho vstoupila skupina z Prostějovska. Dále bych to zatím nechtěl rozvádět.

Takže žádný přesun momentálně nepřipadá v úvahu?
Já nyní uvažují o převedení práv na jiný subjekt, než jsem já. To znamená, že hokej v Prostějově zůstane, ale Michal Tomiga se spíše upozadí z jeho vedení. Bohužel v poslední době to nezvládám časově, tak jak bych chtěl a potřeboval. Je to opravdu náročné, a proto přemýšlím o tomto řešení. Chtěl bych samozřejmě poděkovat svojí rodině, která za mnou celou dobu pevně stála.

Kdo ze stávajícího kádru jistojistě zůstane?
To se neví. Nebudu bránit nikomu jít hrát vyšší soutěž, proto to děláme. Pak bude taky důležité, jak se nám povede udělat ekonomický rozpočet a dle toho budu hráčům nabízet smlouvy.

O budoucnosti A teamu Jestřábů a jeho podobě pro příští rok se bude rozhodovat v nejbližších dnech.
Kdo naopak určitě odejde?
Ještě jsme se na toto téma nebavili, vše se bude odvíjet od jednání v nejbližších dnech.

Máte v hledáčku nějakou posilu?
Ano, pracujeme na některých posilách, které jsme v rozjeté sezóně nebyli schopni uskutečnit.

Co vás ještě ve zbytku ročníku čeká?
Dohrávají nám mládežnické týmy, pak tu máme velice dobře obsazené 4 turnaje. Co se týče mužského hokeje, tak hráči jdou na operace a proběhne regenerace , tak aby v květnu byli připraveni na letní přípravu.

Co byste vzkázal na závěr ?
Děkuji všem divákům, sponzorům, příznivcům za podporu a za finanční pomoc při obnově hokeje. Chtěl bych požádat i ostatní společnosti ,aby se zapojili do sponzoringu, protože i jejich zaměstnanci chodí na hokej a děti jejich zaměstnanců se netoulají po ulici, když rodiče jsou v práci, ale hrají hokej.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.