> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Je moc dobře, že jsme to v Olomouci

vloženo: 14.04.2013           komentářů: 0

Je moc dobře, že jsme to v Olomouci i přes problémy zvládly, říká Marina Miletič

Největší trumf žen VK AGEL Prostějov v dosavadním průběhu extraligového play off? Možnost účinně střídat na většině postů! Našim volejbalistkám ve všech třech semifinálových duelech s Olomoucí teklo do bot, obzvláště v tom třetím na soupeřově palubovce. Kouč Miroslav Čada však pokaždé protočil sestavu a právě hráčky z lavičky vydatně pomohly dotáhnout všechna střetnutí série k vítězství.

Trochu specifickým případem byla ve středeční bitvě na hřišti SK UP Marina Miletič. Zkušená chorvatská smečařka by za normálních okolností z lavičky do zápasu patrně nezasáhla, neboť Andree Kossányiové i Julianě Gomes se dařilo a na smeči nebyl důvod střídat. Na konci druhé sady si však Brazilka poranila kotník a třicetiletá rodačka z Vukovaru musela neplánovaně do boje. Svou nelehkou roli zvládla se ctí, do konce dramatického mače zaznamenala sedm bodů včetně několika klíčových vedoucích za rozhodujícím triumfem.
„Výsledek 3:2 jasně vypovídá o tom, že šlo o velice těžké utkání. Už v předchozích dvou zápasech doma nám olomoucký tým místy dělal potíže a dnes se mu povedlo přiblížit k výhře, ale my jsme dokázaly v pravou chvíli zabojovat. V prvním i ve třetím setu náš výkon poznamenalo hodně chyb hlavně na přihrávce, naštěstí jsme svou hru postupně zpřesnily, přidaly lepší servis a nepříznivý vývoj otočily. Celkově to bylo zajímavé střetnutí pro diváky, z mého pohledu můžeme být navzdory dílčím problémům spokojené. Podstatný je postup do finále v nejkratším možném čase,“ rozpovídala se Miletič po skončení nervydrásající řežby se šťastným koncem pro VK.
Přitom již okamžitě směřovala myšlenky k závěrečným měřením sil o mistrovský titul. „Hned se musíme začít soustředit na finálovou sérii. Nejdřív si trochu odpočineme a pak se po všech stránkách co nejlépe připravíme,“ zdůraznila Marina. Na koho by v závěrečných soubojích celé sezóny narazila radši? Na Olymp Praha, nebo na PVK Přerov (stav druhého semifinále je vyrovnaný 2:2)? „Osobně je mi to jedno. Myslím si totiž, že klíčové stejně budou naše vlastní výkony. Ať do finále postoupí ten lepší, my proti němu musíme hrát kvalitní volejbal a třikrát jej porazit. Rozhodně nic nepodceníme, Olymp či Přerov budeme brát jako soupeře naprosto vážně,“ ujistila černovláska.
Během své bohaté kariéry prošla Francií, Řeckem, Ruskem, Ázerbájdžánem i Tureckem, nyní vyzkoušela Českou republiku. Líbí se jí v Prostějově? „Jsem tady moc spokojená. V první polovině soutěžního ročníku mě sice pronásledovala různá zranění, ale poslední dobou už se cítím mnohem lépe. Také výkony nás všech dohromady jako družstva šly postupem času nahoru a pevně věřím, že společně dosáhneme na hlavní cíl letošní sezóny. Tím je samozřejmě titul v extralize,“ připojila Marina Miletič s úsměvem.

autor: VK AGEL Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.