> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Svazácký primátor Přerova

vloženo: 25.04.2013           komentářů: 0

A zastrašuje tak občany, jak se na bývalého tajemníka okresního výboru Socialistického svazu mládeže (SSM) a od roku 1985 rovněž člena KSČ sluší.

Svazácký primátor Přerova občany před prvním májem varuje, Dělnická mládež je na něj zve


18. dubna 2013 „Sešli jsme se na jednání s republikovou a městskou policií, zástupci hasičského záchranného sboru i technických služeb. Obyvatelé z domů na trase pochodu dostanou do schránek informativní letáky, aby si zabezpečili majetek," přiznal médiím před nedávnem přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD). A zastrašuje tak občany, jak se na bývalého tajemníka okresního výboru Socialistického svazu mládeže (SSM) a od roku 1985 rovněž člena KSČ sluší. Jak se zdá, pan Lajtoch je takovým prototypem převlékače kabátů, kterému ovšem egoismus a prospěchářství zůstalo i po roce 1989. Ilustruje to třeba obvinění od policie, že si formou úplatku nechal postavit od firmy, které byla přidělena veřejná zakázka, soukromý bazén. Spolu s dalšími pěti radními jej policie navrhla obžalovat ze sjednávání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podezření se týkalo dvou veřejných zakázek na rekonstrukci zimního stadionu a stavbu domova důchodců.

V tomto kontextu se docela vybarvuje, proč radnice musí strašit občany před naším prvomájovým shromážděním, které je zcela jasně (ač ne primárně) namířeno i proti korupčníkům sedícím na veřejných křeslech státní a obecní správy, tedy i proti panu Lajtochovi. A tak radnice raději vyvolává v Přerově atmosféru válečného stavu, jen aby si Přerované nepřišli vyslechnout konečně pravdu. Nutné je prý varovat i faráře: "Po cestě jsou i čtyři kostely, varovné dopisy dostali také faráři," podotkl mluvčí radnice Bohuslav Přidal. Jistě, jsme široko daleko známí vypalovači kostelů…


Ale Dělnická mládež nehodlá jen tak něco ponechat náhodě a rozhodla se sama pozvat občany na přerovské shromáždění. Do schránek po celém Přerově bylo systematicky rozdáno na 7000 kusů naopak zvoucích letáčků na prvomájovou akci na náměstí T. G. Masaryka. Ani v den shromáždění se nehodláme nechat šikanovat a pokud represivní orgány budou například omezovat přístup občanů na shromáždění, jsme připraveni improvizovat. Je tedy na nich, zda chtějí poklidné shromáždění, nebo vyprovokovat něco jiného.
První máj 2013 v Přerově

Pryč z krize!

Pryč z Evropské unie!

Přerov, Náměstí T.G. Masaryka, 14:00 hod.

www.prvni-maj.info

autor: www.prvni-maj.info

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.