> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

1. SK Prostějov – SK Spartak Hulín

vloženo: 28.04.2013           komentářů: 0

Muži A: 1. SK Prostějov - SK Spartak Hulín 1:1
23. kolo - MSFL

V parném prostějovském odpoledni odehrálo eskáčko utkání 23. kola s aktuálně předposledním Hulínem. Obě mužstva měla docela hektické předzápasové okamžiky – zatímco v našem případě se trojice Hunal, Pavlík a Pospíšil dávala dohromady po čtvrteční dietetické chybě, soupeř postrádal dva hráče, k nimž se dnes v noci přidal Ševela. Trenér Lehkoživ tak s sebou přivezl patnáctičlenný kádr, v němž navíc figurovali mezi náhradníky tři dorostenci, takže možnost střídání měl od počátku velmi omezenou.
Když se ještě před úvodním hvizdem rozhodčího Dudy přidaly problémy s hlavní světelnou tabulí, i lidem odmítajícím jakoukoli pověrčivost muselo napadnout, že konstelace planet pro dnešní zápas asi nebude optimální. S tím ovšem nesouhlasili naši borci, kteří soupeře zatlačili od prvních minut před svoji bránu. Po prvním rohovém kopu, který měl nakonec snad tucet následovníků, přehlavičkoval bránu Krejčíř, v 5. min. po faulu na Zelenku Kazár z přímého kopu umožnil poprvé vyniknout hostujícímu gólmanu Dubcovi. Až ve 12. min. se hosté poprvé dostali k naší šestnáctce, když zaskřípala komunikace v naší obraně. Ve 14. min. se dostal do čisté gólové šance Machálek po přiťuknutí od Pospíšila, jeho pokus o technické zakončení ovšem Dubec vystihl. O dvě minuty později to už mohlo být dva nula, když Zelenka v ideální pozici přehodil gólmana, Pospíšil trefil ke zděšení už téměř jásajících fanoušků z malého vápna při dorážce břevno... A tak se po první dvacetiminutovce hrálo stále bez gólů, protože na domácí kopačky se jako použitá žvýkačka přilepila nepřesnost v koncovce.
Hra se opticky vyrovnala a hosté se po křídlech snažili také vyrušit z klidu brankáře Bureše. Ve 23. min. Dvořáček po nakrátko rozehraném rohovém kopu vystřelil těsně nad břevno. Ve 26. min. se musel dávat za čárou dohromady Krejčíř, který fauloval protihráče tak nešťastně, že mu ten pak přistál na zádech. Ke konci první půlhodiny vyslal Hunal pěknou kolmicí dopředu Zelenku, který se kličkami zbavil bránících soupeřů, brána mu ale zase byla malá. Ve 33. min. se pěkným centrem prezentoval hostující Krhut, kapitán Laciga dal vyniknout Burešovi, který střelu vyrazil před sebe, a dorážející soupeři už byli v ofsajdu. Naši se snažili využívat křídelní prostory, bohužel centry nenacházely spoluhráče před bránou. Ve 35. min. se po dalším z Krejčířových dlouhých autů dostal ke střele Hloch, slabší levačkou ovšem zamířil vysoko nad. V závěru poločasu umožnila naše statická obrana soupeři usadit se na naší polovině, přesto jsme se ještě mohli radovat z gólu do šatny, když Zbožínkovu hlavičku po Zelenkově dlouhém volném kopu opět skvělý gólman Hudec vyrazil na roh.
Hned po poločase poměřily své běžecké schopnosti obě „čtyřky“ – Hunal sice eliminoval Číhalův průnik po levém křídle, vzápětí ovšem musel střídat pro natažený zadní stehenní sval. V 56. min. se konečně zúročil náš ofenzivní apetit, když Machálkův výlet do šestnáctky zastavil Dubec za cenu faulu a osvědčený exekutor Pavlík nabídnutou příležitost přece jen využil. Očekávanou pohodu to ovšem na naše kopačky nepřineslo, soupeř především díky rychlonohému Otrubovi stále hrozil naší obraně. V 69. min. se po sólu na hranici velkého vápna ukličkoval Machálek, takže soupeřově obraně nečinilo potíže jeho střelu zblokovat. Přibývající počet našich standardních situací dával vyniknout spíše soupeřově obraně, která sbírala bez problémů vysoké míče. No a v 70. min. po Hlochově ztrátě balónu u půlící čáry a rychlém brejku dvojice Otruba – Kadlec se soupeř mohl nelíčeně radovat z nečekaného vyrovnávajícho gólu! Naši vyvinuli v poslední čtvrthodině drtivý tlak, jenže přibývaly pouze zářezy na Dubcově pažbě – ani Pavlík, ani Zelenka, ani Zatloukal těsně před koncem vytoužený gól navrch nepřidali. To se naopak mohlo povést soupeři, když v 90. min. šli do otevřené obrany Otruba se střídajícím Mrhálkem, ale i Bureš prokázal své kvality. A tak po závěrečném hvizdu rozhodčího slavili hosté další bod ukořistěný prostějovskému favoritovi.

Hlasy po utkání:
Asistent trenéra 1. SK Prostějov Roman Popelka konstatoval, že domácí dnes „umřeli“ na finální fázi. „Historie remízových výsledků s Hulínem se bohužel opakovala, na jejich hřišti jsme dotahovali a vybojovali bod v závěru utkání, dnes jsme mohli rozhodnout v prvních 20 minutách, dohrát v klidu a ušetřit si síly na středu“, neskrýval zklamání ze slabé produktivity Popelka. „O poločase jsme upozorňovali, že soupeř má hráče, kteří dokážou standardní a brejkové situace řešit, že jsou stále ve hře. Místo abychom po vedoucím gólu dohráli zápas v naší režii, umožnili jsme soupeři vyrovnat a sami pak neproměnili šance“, povzdechl si Popelka a doplnil, že se nám dařilo eliminovat soupeřovy nebezpečné standardky, které předvedl v domácím zápase na podzim.
Trenér Hulína Jindřich Lehkoživ přiznal, že do Prostějova jeli s obavami vzhledem k okleštěnému kádru. „Věděli jsme, že domácí jsou silní, takže jsme chtěli uhrát bod s kvalitní obranou a nějak nepropadnout, což se nám podařilo. Měli jsme trochu štěstí, ale vzhledem k šanci v závěru jsme mohli odvézt i tři body“, připomněl Lehkoživ, který pochválil celý tým, který hrál nadoraz, zvláště pak brankáře Dubce, který zachránil tři vyložené šance. „Hra Prostějova nám vyhovuje, jsou to také techničtí hráči, žádní „hoňáci“, ale jsme si pochopitelně vědomi kvalit soupeře a ten bod odsud má pro nás cenu zlata“, zakončil hostující trenér.

1. SK Prostějov – SK Spartak Hulín 1:1 (0:0)
Branky: 59. Pavlík (p) – 70. Kadlec
Rozhodčí: Duda – Krasula, Vojkovský, ŽK: Zbožínek – Dubec, Barcuch, Vyskočil, 450 diváků.

Sestavy:

1. SK Prostějov: Bureš – Hloch, Hunal (48. Svozil), Zbožínek, Krejčíř – Hirsch, Pavlík, Zelenka, Kazár – Machálek (74. Pančochář), Pospíšil (64. Zatloukal). Trenér: Jura
SK Spartak Hulín: Dubec – Vyskočil, Lehkoživ, Číhal, Barcuch – Dvořáček, Kadlec, Laciga, Pácl (82. Mrhálek), Krhut – Otruba. Trenér: Lehkoživ.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.