> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Olomouc bude hostit přehlídku

vloženo: 29.04.2013           komentářů: 3

Olomouc bude hostit přehlídku finalistů světové soutěže talentů
Olomouc ochutná atmosféru světové soutěže, která se každoročně koná v americkém Hollywoodu. Dějištěm jedinečné akce v Česku se ve středu 8. května 2013 stane Moravské divadlo Olomouc. V rámci speciálně pořádaného galavečera se představí všichni čeští finalisté světové soutěže World Championships of Performing Arts – Mistrovství světa v interpretačním umění. Olympiáda talentů, jak bývá akce přezdívána, se bude konat letos červenci už sedmnácté v Hollywood city, čtvrti amerického Los Angeles.
„Galavečer je svým pojetím naprosto jedinečný. Na jednom místě bude možné vidět a vychutnat si umění všech talentů z České republiky, které ohromily svět,“ vyzdvihuje organizátorka akce Margita Hájková. Během večera se představí také pět nových finalistů českého kola, z nichž jednoho porota už během přehlídky vybere a zúčastní se tak letošní Olympiády talentů World Championship of Performing Arts (WCOPA) ve Spojených státech amerických.
Cílem každoročního klání WCOPA je setkání těch nejlepších z nejlepších z různých částí světa. „Je to setkání nejen začínajících umělců, ale i těch, co už mají za sebou nějaké zkušenosti a třeba i dosáhli úspěchů na regionálním či národním poli. Soutěží se v kategoriích hudba, tanec, zpěv, modeling, herectví a varieté,“ vysvětlila pravidla klání Margita Hájková. V porotě světové soutěže zasedají osobnosti z oblasti umění. „Například ředitel divadla Broadway, agenti nahrávacích společností v Hollywoodu, nebo majitelé modelingových a talentových agentur,“ doplnila organizátorka.
Na galapřehlídce v Moravském divadle vystoupí mimo jiné i úspěšní účastníci soutěže z předchozích let. Jsou jimi Ladislav Bilan Jr.  - hudební kategorie, Balet Globa - taneční kategorie, Adéla Hájková - hudební a taneční kategorie, Stázka Můčková - taneční kategorie, HPM Dance Pardubice - taneční kategorie, Jolana Machálková Plzeň - taneční kategorie, TK Katlen Zuzana Vítečková Ostrava - taneční kategorie, Petr Bazala Valašské Meziříčí - hudební kategorie a také umělci, kteří se připravují na soutěž WCOPA 2013. Hostem večera bude i nejkrásnější žena soutěže Superstar 2013 Kristýna Šebíková, taneční skupina M plus Olomouc či flétnový kvartet Základní umělecké školy Žerotín. Na závěr večera vystoupí finalisté Národního kola ČR.
World Championship of Performing Arts 2013 se v USA uskuteční od 12. do 21. července. Českou výpravu na Olympiádu talentů do Hollywoodu každoročně organizují manželé Hájkovi z Olomouce a tým se pravidelně vrací oceněný medailemi. „Nejen Olomouc, ale i Českou republiku reprezentují skvěle. Moc jim přeji, aby ve svém úsilí vytrvali a přišli se pochlubit medailemi i z letošního ročníku,“ řekl primátor Martin Novotný s tím, že na podporu talentů se město snaží pravidelně finančně přispívat.
Na loňské přehlídce WCOPA ohromil svět olomoucký Balet Globa s psychobaletem, který spojuje zdravé a handicapované tanečníky. Členové baletního seskupení si z USA odvezli dvě stříbrné, dvě zlaté medaile a dvě plakety za nejlepší výkon v taneční kategorii. Dalším úspěšným zástupcem z Olomouce byla předloňská finalistka Adélka Hájková. V hanáckém kroji se stala hlavní hvězdou Pochodu národů WCOPA 2012 a získala zvláštní ocenění poroty za talent.
Vstupenky na galavečer je možné zakoupit v předprodeji Moravského divadla Olomouc.
http://www.wcopa.com/videos#id=album-9&num=content-615

kontakt:
Margita Hájková
+420 728 362 984
margita.h@seznam.cz


autor: Margita Hájková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.