> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

MEDart letos už po šestnácté

vloženo: 25.05.2013           komentářů: 0

MEDart letos už po šestnácté

Ve dnech 5.- 9. června 2013 Prostějov již po šestnácté ožije divadlem. Základní umělecká škola V. Ambrose ve spolupráci s Městským divadlem a Divadlem Point pořádá přehlídku divadelních souborů a jejich hostů - MEDart. Tento malý festiválek každoročně probíhá na prknech prostějovských divadel.

Letos poprvé využijí organizátoři i domácí prostory - sál prostějovského zámku. A tak se divákům nabídne příležitost shlédnout nejen zajímavá představení, ale i nové prostory literárně dramatického oboru Základní umělecké školy v Prostějově.

Silonstory – to je název představení, kterým náš MEDart zahájíme 5. června 2013 právě v divadelním sále prostějovského zámku. Hrát nebude nikdo jiný než nejstarší dramaťácký soubor Ženy v tísni. Čeká nás autorské zpracování životního příběhu Otty Wichterleho, prostějovského rodáka, který změnil život milionů lidí.

Středeční podvečer bude patřit divadelnímu souboru Na štaci z Němčic nad Hanou, který je na festivalu již tradičním hostem. Letos se nechal inspirovat komedií Zdeňka Podskalského Žena v trysku století.

Ve čtvrtek 6.června 2013 otevře druhý festivalový den olomoucké divadlo Na cucky. Především děti a rodiče se mohou těšit na Koníka příběhu, který má ve světě fantazie jeden opravdu velký úkol – představit dětem knihy pohádek.

Odpoledne bude sál prostějovského zámku otevřen programu Zuškoviny. S krátkými divadelními kousky přijedou hosté z ostatních základních uměleckých škol.

Představení Jana Eyrová v podání olomouckého divadla Tramtárie je připraveno na čtvrteční večer za oponou Městského divadla v Prostějově.

V pátek 6. června 2013 se můžeme těšit na zpracování příběhu Jacka Londona Tulák po hvězdách a na hosty z Bratislavy, kteří nás pobaví svým Kabaretem.

V sobotu odpoledne nás čeká pohádkový příběh Kubula a Kuba Kubikula Divadla Hanácké obce a v podvečer jedno z nejvyprodanějších představení divadla Point - Testosteron.

V neděli 8. června 2013 budou sehrány spektákly Jak se dělá divadlo souboru 5+2 z Plumlova a Koupačka divadla Point.

Festival MEDart vznikl za přispění města Prostějova.

Prostějovští i okolní – jste srdečně zváni!

autor: Jana Turčanová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.