Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vítězstvím 5:1 nad Prostějovem

vloženo: 01.06.2013           komentářů: 1

Třinec je krůček od postupu

Vítězstvím 5:1 nad Prostějovem si fotbalisté Třince vybojovali mečbol k postupu do druhé ligy. Vysoké vítězství nad třetím týmem tabulky se nerodilo lehce. Hosté se dostali do vedení 1:0, naštěstí domácí dvěma góly do poločasu výsledek otočili ve druhé půli nasázeli unavenému soupeři další tři branky.
28.kolo, sobota 1.6.2013

FK Fotbal Třinec
5:1
(2:1)
1. SK Prostějov

Branky a asistence: 18. Tomáš Zatloukal (as. Lukáš Zelenka, 0:1), 19. Pavel Malíř (1:1), 43. Václav Juřena (as. Pavel Malíř, 2:2), 74. Pavel Malíř (as. Josef Čtvrtníček, 3:1), 78. Josef Čtvrtníček (as. Václav Juřena, 4:1), 86. Tomáš Gavlák (as. Pavel Malíř, 5:1). Rozhodčí: Vlastimil Ogrodník - Lukáš Miko, Valter Boček.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Tomáš Matoušek, Michael Hupka, Martin Švec, Pavel Eismann - Pavel Malíř, Marek Kyselý (87. Filip Buryan), Martin Motyčka, Václav Juřena (89. Marek Samek) - Josef Čtvrtníček (81. Daniel Klimas) - Tomáš Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.
1. SK Prostějov: Tomáš Bureš - Pavel Hloch, Tomáš Hunal (59. Tomáš Mazouch), Ivo Zbožínek, Tomáš Kazár - Martin Hirsch, Lukáš Zelenka, Petr Pavlík, Josef Pančochář (63. Tomáš Machálek) - Tomáš Zatloukal, Michal Pospíšil (81. Zdeněk Fládr). Trenér: František Jura.
Počet diváků: 632
Komentář k zápasu

Den dětí, svatební obřad Petra Joukla a vítězství 5:1 nad Prostějovem. Tomu se nedá říct jinak, než šťastný den.

Velké obavy byly vidět na tvářích domácích trenérů už před utkáním. Kromě brankáře Bruka a záložníka Klimase zbyli trenérům na střídačce pouze dorostenci. Navíc, když se v úvodních minutách ocitl ve zdravotních potížích Švec, vypadalo to zle nedobře.

To už domácí měli za sebou první přežitou tutovku Hanáků. Hirsch našel centrem z levé strany útočníka Zatloukala, ten využil svou výšku a protáhl brankáře Lipčáka.

Vyrovnaný první poločas nabídl i další šance. Více jich bylo na třinecké straně. V osmé minutě Bureše nepřekonal Gavlák, o minutu později šel sám na prostějovského brankáře Čtvrtníček, jenže jeho střela se nevešla do prostoru tří tyčí.

Utkání zajímavé na šance vyvrcholilo gólově poprvé v závěru první dvacetiminutovky. Kroucený balón z Pospíšilovy kopačky ještě třineckou bránu netrefil, ale poté hosté zasadili úder „Z“. Zelenka prošel od středového kruhu až do vápna, tam přihrávkou vybídl do gólové šance Tomáše Zatloukala, který v souboji s brankářem Lipčákem uspěl a střelou k tyči poslal hosty do vedení 0:1.

Hosté se z vedení dlouho neradovali. Ještě v téže minutě se dopustili faulu na třineckém hráči a Pavel Malíř z přímého kopu zamířil po zemi přesně k tyči – 1:1.

S přibývajícím časem přibývaly šance především na třinecké straně. Na konci úvodní půlhodiny vyboxoval Eismannův centr před Gavlákem gólman Bureš. Poté spálil tutovku Marek Kyselý. Naštěstí se jeho týmu podařilo do poločasu naklonit misky vah na svou stranu.

Běžela 43. minuta, když přetažený Malířův centr našel volného Václava Juřenu a ten svým prvním gólem v třineckém dresu získal vedení na třineckou stranu.

Tak jako v prvním poločase, i ve druhém se do první šance propracovali hosté. Opět u toho byl Hirsch. Svým pohybem vedle vápna si udělal prostor a jen zázrakem (zákrokem Lipčáka) jeho střela neskončila v třinecké svatyni.

V 53. minutě se do podobné pozice, ze které skóroval Juřena, probil Zatloukal, ale napodobit střelce vedoucího gólu se mu nepovedlo, neboť trefil jen reklamní panel vedle třinecké brány.

Krizový moment nastal pro hosty v 59. minutě. Zkušeného, ale unaveného Hunala vystřídal Mazouch a domácím se otevřela prostějovská obrana, do které udeřili v poslední dvacetiminutovce.

V 74. minutě sice Čtvrtníček nedokázal usměrnit balón do odkryté brány, jenže v souboji s domácím obráncem vybojoval míč pro kapitána Pavla Malíře, který chladnokrevně rozhodl o vítězi zápasu. Hanáci se na další odpověď už nezmohli a v dalším průběhu bránili třinecké výpady.

Po jednom z nich likvidoval Bureš hlavičku Gavláka. V 78. minutě už nestačil na prudkou střelu z kopačky nejlepšího střelce MSFL, míč jen vyrazil před sebe. Pro dobíhajícího Josefa Čtvrtníčka už nebyl problém překopnout ležícího gólmana a uklidit balón do brány.

V tu chvíli se z tribuny začal ozývat pokřik „Druholigoví, druholigoví.“ Ten ještě zesílil po páté brance. O tu se postaral především kapitán Malíř. Střelec dvou branek ukázal obráncům Prostějova záda, při souboji s brankářem Burešem oželel hattrick a přihrál do lepší pozice Tomáši Gavlákovi. Autor devatenácti branek před prázdnou bránou neztratil hlavu a ukázkovým zakončením zakulatil svůj sezónní účet – 5:1!

V závěru zápasu mohl výsledek kosmeticky upravit střídající Machálek. Mladý útočník před zkušeným Lipčákem zaváhal a nakopl balón vedle třinecké brány.

Závěrečný hvizd posunul fotbalisty v červenobílých dresech do situace, kdy už nedělní duel Frýdku-Místku v Rosicích může rozhodnout o jejich návratu do druhé ligy. Stačí, aby Frýdek na jihu Moravy nebodoval. V opačném případě se rozhodne příští sobotu ve Frýdku-Místku.
Ohlasy trenérů
Lubomír Vašek (asistent trenéra Třince)

„Bylo to pro nás důležité vítězství s kvalitním soupeřem. Utkání rozhodly šance, které jsme si vypracovali ve druhém poločase a zároveň je proměnili.“

Budete souhlasit s názorem, že Prostějov ve druhém poločase odešel fyzicky?

„Když se podíváte do zápisu o utkání na ročníky prostějovských hráčů, bylo jasné, že po celý zápas nevydrží podávat tak kvalitní výkon, jaký předvedli na začátku utkání.“

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.