> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Druhá liga v novém kabátě!

vloženo: 08.06.2013           komentářů: 0

Dvě skupiny a povinnost nasazování mladých hráčů, Písek nepodal přihlášku

Na pátečním aktivu, který se tradičně uskutečnil v Praze, se zastupitelé druholigových celků usnesli na podobě formátu třetí nevyšší soutěže pro následující sezonu. A dochází vcelku k výrazným změnám, namísto tří skupin totiž vzniknou pouze dvě. Novinkou bude po vzoru vyšších soutěží také povinnost nasazování mladých hráčů. První kolo bude na programu v sobotu 14. září.

Druholigoví fanoušci napjatě vyčkávali na systém soutěže pro následující sezonu. Ve hře totiž bylo hned několik variant, z nichž jako nejpravděpodobnější se zdála ta se zachováním tří skupin. Jenže vše je nakonec jinak a třicítka celků byla rozdělena pouze na dvě části. "Bylo to tak stanoveno, protože každý má na to úplně jiný názor. Kdyby kluby dostaly větší volnost, tak se nikdy na ničem nedohodnou," říká řídící pracovník soutěže Vladimír Schiefner.

Do konce května museli všichni účastníci odevzdat přihlášku a ještě den před touto uzávěrkou jich na stole Českého svazu ledního hokeje řada chyběla. Nakonec dorazily všechny s výjimkou jediné. Písek, který v uplynulé sezoně působil ještě v první lize, se do soutěže nepřihlásil a tudíž na západě vzniklo jedno volné místo. "Oslovili jsme Chotěboř, jestli by nechtěla pokračovat ve svém druholigovém účinkování," poodkrývá Schiefner.

Existují však i další možnosti, jak toto volné místo zalepit. "Můžeme oslovit také Zbraslav, která v baráži neuspěla s Milevskem," pokračuje. Jasno by snad mohlo být do 19. června, kdy zasedá Výkonný výbor svazu, který by měl systém soutěže schválit. Všechny kluby se zároveň zavázaly, že nemají žádné dluhy, v opačném případě by přišel tvrdý postih. "Pokud by se něco našlo, tak klub okamžitě ztrácí právo účasti v soutěži," říká.

Nově vytvořené skupiny budou mít naprosto odlišné počty účastníků a tudíž i jiný hrací systém. Zatímco v západní skupině najdeme osmnáct týmů, na východě pouze dvanáct. "Západní skupina A se bude hrát pouze dvoukolově a do play off postoupí šestnáct týmů, zbývající dva si zahrají baráž. Východní skupina B se odehraje čtyřkolově a účast ve vyřazovacích bojích si zajistí klasicky osm týmů, posledního čeká baráž," popisuje Schiefner.

A jak vypadá rozdělení skupin v praxi? K celkům východní skupiny, které po postupu do druhé nejvyšší soutěže opustil Havířov, se nově přidají tři jihomoravské mančafty – Hodonín, Technika Brno a Břeclav. Ale například Moravské Budějovice už měly smůlu a čekají je mimo jiné daleké tripy na západ a sever Čech. Nováčkem soutěže bude podkrkonošské Vrchlabí.

Kluby přišly po vzoru dvou nejvyšších soutěžích také s novinkou a do zápasů budou muset nasazovat hráče ročníku 1991 a mladší. Jejich počet ovšem ještě schválen nebyl, ale s největší pravděpodobností to budou tři. "To je pro mě pozitivní zpráva, na druhou stranu ročníky 1991 už snad ani nelze považovat za mladší hráče," myslí si Vladimír Schiefner, který na svazu vykonává také funkci vedoucího registračního oddělení.

A jak se mu nový hrací systém zamlouvá? "Za ta léta už jsem toho zažil tolik, že to beru jako určitý vývoj. Uvidíme, co to přinese," hlásí. Hracími dny bude stejně jako v předešlých sezonách středa a sobota, případně neděle. Začátek soutěže je naplánován na sobotu 14. září.

Seznam účastníků II. ligy v sezoně 2013-14:

Skupina A (Západ): HC Baník Sokolov, HC Děčín, HC Draci Bílina, HC Klášterec nad Ohří, HC Kobra Praha, HC Milevsko 2010, HC Tábor, HC Vlci Jablonec nad Nisou, HC Řisuty, SHC Klatovy, HC Moravské Budějovice 2005, KLH Vajgar Jindřichův Hradec, NED Hockey Nymburk, SKLH Žďár nad Sázavou, Spartak Pelhřimov, TJ SC Kolín, HC Vrchlabí.

Skupina B (Východ): HC Baník Karviná, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Frýdek-Místek, HC Nový Jičín, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Slezan Opava, HC ZUBR Přerov, LHK Jestřábi Prostějov, VHK Vsetín, SHK Hodonín, VSK Technika Brno, HC Lvi Břeclav.

autor: Adam Bagar

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.