> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Návrh na logo města

vloženo: 10.06.2013           komentářů: 0

Návrh na logo města zaslalo 112 soutěžících!
Do soutěže na návrh loga a logotypu statutárního města Prostějova se přihlásilo 112 zájemců. Náměstkyně primátora Ivana Hemerková, která záměr vytvoření moderního grafického symbolu města prosadila, byla po sečtení všech zatím nerozlepených obálek velmi příjemně překvapena a neskrývala maximální spokojenost.

Ještě v pondělí 20. května bylo evidováno patnáct přihlášených, přesto Ivana Hemerková věřila, že bude z čeho vybírat. "Nakonec se však předčila veškerá naše očekávání. Každý den do uzávěrky, která byla do 31. května, přibývaly další a další přihlášky. Jestli podle pravidel soutěže zaslali jednotliví soutěžící až tři návrhy, bude mít hodnotící komise nelehkou práci, kterou jí opravdu nezávidím," podotkla s úsměvem náměstkyně Hemerková.
Prestiž soutěže vedle počtu přihlášených zvyšuje předpoklad mezinárodní účasti. "Při počítání obálek jsem si povšimla, že u jednoho návrhu je razítko podací pošty ve Vídni," prozradila Ivana Hemerková. Soutěž bude pokračovat po rozlepení obálek hodnocením odborné komise, jejíž složení schválí na příští schůzi rada města. Komise posoudí návrhy anonymně, aniž by znala jména tvůrců. Rada města na základě doporučení komise vybere maximálně pět návrhů, jež postoupí do druhého kola. Ve druhém kole vybraní soutěžící dopracují své návrhy o další užití loga a logotypu v praktických příkladech, jako je vizitka, dárkové předměty, hlavičkový papír a podobně. Vítězem se stane autor, jehož návrh bude radou města vyhodnocen jako nejlepší.
Za postup do druhého kola náleží soutěžícím, kteří splní podmínky, peněžní dar ve výši 5.000 korun, autorovi vítězného návrhu bude po uzavření smlouvy vyplacen autorský honorář ve výši 30.000 korun. V případě, že žádný z předložených návrhů nedosáhne předpokládané úrovně a tím nesplní podmínky soutěže, vyhlašovatel si vyhrazuje právo soutěž ukončit bez určení vítěze.


autor: Mgr. Jana Gáborová

přidat komentář            zobrazit komentáře





  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.