> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

NORDIC WALKING 2013

vloženo: 15.06.2013           komentářů: 0

TOUR NORDIC WALKING 2013: již v sobotu 15. června
Je pro vás důležité zdraví, kondice a duševní rovnováha? Chcete se naučit “rozpouštět” stres a přirozeně snižovat nadváhu? Nebaví vás trávit čas v tělocvičnách nekonečným opakováním “zaručeně” fungujících cviků? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ANO, neměli byste propásnout TOUR NORDIC WALKING 2013, která se v sobotu 15. června od 13 do 17 hodin koná v Kolářových sadech v Prostějově.

Prostějovanům už není nutné vysvětlovat, co se skrývá pod anglickým názvem této akce. Loni v červnu, kdy se zde konala poprvé, ji navštívilo téměř pět set zájemců. Ti už tedy vědí, že se na tour mohou nejen zdarma naučit techniku severské chůze, ale také získat spoustu užitečných informací o zdraví.
Město Prostějov je sedmou z celkem šestnácti zastávek letošního seriálu TNW - celorepublikové osvětové akce, kterou už potřetí pořádá občanské sdružení Nordic Walking Live pod záštitou ministra zdravotnictví L. Hegera ve spolupráci se zdravotní pojišťovnou VZP. Díky tomu se v parku objeví pět stanů - zón s názvy ANGIO, DIABETO, KARDIO,OBEZITO a PNEUMO. “Prvních dvě stě účastníků, kteří se zaregistrují, zapojí se tak do pokusu o rekordní počet chodců a navštíví všechna stanoviště, získá trička s logem akce a navíc mohou vyhrát jeden z deseti párů nordicových holí, věnovaných VZP,” uvedla organizátorka akce Jaruška Morávková ze sdružení Nordic Walking Live. V doprovodném programu mohou návštěvníci mimo jiné vyzkoušet amma masáže Libora Pavlíka, zapojit se do soutěží skupiny prevence Městské policie, nechat si změřit fyziologické hodnoty těla na speciální váze, poradit se s nutričními terapeutkami nebo zhlédnout vystoupení taneční skupiny BUĎ ZUŠ..
Prostějovská část tour koná pod záštitou političky Zdravého města Prostějov RNDr. Aleny Raškové a ve spolupráci s cvičitelkou nordic walkingu Lenkou Sehnalovou. “Loňská účast mě velmi překvapila, přišlo mnohem víc lidí, než v krajských městech nebo v Praze. Díky tomuto úspěchu sem tentokrát přijede natáčet Česká televize. Věřím, že park u hvězdárny v sobotu nezůstane prázdný. Loňští návštěvníci si mohou připomenout správnou techniku nordic walkingu a ti, kteří chůzi s holemi dosud nevyzkoušeli, se ji mohou naučit a zjistit, jak dokonalý a účinný je tento zdánlivě obyčejný pohyb,” pozvala na akci Lenka Sehnalová.
Další informace o Tour Nordic Walking najdete na www.tournw.cz

autor: Lenka Sehnalová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.